Oficjalnie: Dean Smith zwolniony z Norwich City

Władze Kanarków postanowiły zakończyć współpracę z dotychczasowym trenerem po porażce w ligowym starciu z Luton Town (2:1).

Czara goryczy się przelała. Dean Smith nie jest już dłużej szkoleniowcem Norwich City. Drużyna pod jego wodzą przegrała w swoim ostatnim meczu ligowym z Luton Town 2:1. Gospodarze od 81 minuty grali w osłabieniu (drugi gol dla Luton padł w 90 minucie). Mimo okupowania 5. pozycji w tabeli Championship, władze Kanarków nie postanowiły dłużej czekać i dzień po spotkaniu z Luton wydano oficjalny komunikat o zwolnieniu Smitha.

Tymczasowo kontrolę nad drużyną przejmie duet Steve Weaver i Allan Russell. Obaj wcześniej znajdowali się w sztabie Deana Smitha.

Dyrektor sportowy klubu Stuart Webber tak skomentował decyzję podjętą przez zarząd: – To była trudna decyzja, ale uznaliśmy, że była konieczna, aby dać sobie jak najlepszą szansę na osiągnięcie naszego celu, jakim jest awans do Premier League w tym sezonie.

– Ponieważ pozostała prawie połowa sezonu i przed nami trzy kolejne mecze u siebie, mamy teraz realną okazję do nabrania pozytywnego rozpędu, zarówno na boisku, jak i poza nim. – dodał Webber.

Dean Smith prowadził Norwich City od 15 listopada 2021 roku. Wówczas przejmował zespół, który bił się o utrzymanie w Premier League, po Danielu Farke’u. 51-latek nie był jednak w stanie zapobiec spadkowi klubu z elity.