Izrael w spotkaniu 9.kolejki el. Mistrzostw Europy 2016 przed własną publicznością przegrał 1:2 z Cyprem.

Pierwszy kwadrans spotkania pod dyktando gospodarzy, którzy wszelkimi możliwymi sposobami próbowali zbliżyć się do bramki Georgallidesa, ale brakowało w tych staraniach dokładności. Kilka chwil później do głosu doszła ekipa z Cypru, jednak strzał Antoniadesa z kilkunastu metrów był minimalnie niecelny. Mimo nasilonych ataków obu ekip wynik pierwszej połowy nie uległ zmianie. Tuż przed gwizdkiem sędziego, który kończył pierwszą połowę, żółtą kartkę obejrzał Bitton.

W przerwie została dokonana w składzie gości, a mianowicie na boisko wszedł Charalambous w miejsce Makrisa. W 51. minucie po raz kolejny arbiter Sousa musiał interweniować, ponieważ Antoniades w sposób niedozwolony walczył o futbolówkę. Siedem minut później oglądaliśmy pierwszego gola, którego zdobył Dossa Junior (mogą Państwo go pamiętać z gry w Legii). Środkowy obrońca nieźle wyskoczył do dośrodkowania Labana z rzutu wolnego i ładnym zagraniem z powietrza zmienił wynik dzisiejszych zawodów. Za nadmierną radość były gracz Legii obejrzał żółty kartonik. Na niepełna dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem na plac gry został wydelegowany Maor Melikson, czyli były zawodnik Wisły Kraków. W 76. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania, a uczynił to konkretnie Bitton, który wykorzystał bardzo dobre podanie od Zahaviego. Tylko 240 sekund trwała radość Izraelczyków, bo szybko wynik na tablicy zmienił Demtriou, uderzając z pola karnego mocno w prawy górny róg bramki. Główny arbiter dodał trzy minuty do podstawowego czasu, ale to nie wystarczyło, by jakaś z drużyn mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Izrael 1 : 2 Cypr

Teddy Stadium, Jerusalem, 10.10.2015, 20:45

Strzelcy:

0:1 Junior (58′)

1:1 Bitton (76′)

1:2 Demetriou (80′)

Żółte kartki: Bitton (45+1′), Antoniades (51′), Junior (59′), Ben Haim II (90+2′)

Sędzia główny: Jorge Sousa

Skład gospodarzy: Martziano – Dasa (54. Dgani), Tibi, Ben Haim, Ben Harush (71. Melikson) – Bitton, Kayal, Zahavi, Ben Haim II – Vermouth (65. Hemed), Dabou

Skład gości: Georgallides – Demetriou, Dossa Júnior, Laifis, Antoniades – Nicolaou, Laban, Makrides (84. Economides) – Efrem (86. Merkis), Mitidis, Makris (46. Charalambidis)