Drużyna z Afryki potencjalnym sparingpartnerem reprezentacji Polski

Foto: dailymail.co.uk


Reprezentacja Polski w wolnym terminie (24 marca) może rozegrać mecz towarzyszki z Republiką Południowej Afryki, która rozważana jest jako potencjalny sparingpartner. 

Od kilku dni trwa zbrojna inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Działania podejmowane przez Prezydenta Władimira Putina spotkały się ze światowym potępieniem oraz ostracyzmem w wielu dziedzinach życia społecznego i gospodarczego.

Cały świat solidaryzuje się z naszymi wschodnimi sąsiadami, jednocześnie nakładając na kraj agresora dość bolesne sankcje gospodarcze m.in. brak certyfikacji gazociągu Nord Stream 2 bądź odcięcie od systemu SWIFT.

Piłkarski świat również nie pozostaje obojętny. FIFA i UEFA wspólnie poinformowały o wykluczeniu wszystkich rosyjskich drużyn z europejskich pucharów. Sankcje obejmują również reprezentację „Sbornej”, która nie przystąpi do walki o awans na mundial w Katarze. Przypomnijmy, w półfinale baraży Rosja miała zagrać w Moskwie z Polską.

W związku z powyższym możliwe jest rozegranie meczu towarzyskiego w wolnym terminie (24.03). Problem w tym, że znalezienie poważnego rywala jest praktycznie niemożliwe. Wszyscy są bowiem pozajmowani.

Jak informuje Paweł Gołaszewski z tygodnika “Piłka Nożna”, reprezentacja Republiki Południowej Afryki jest rozważana jako potencjalny sparingpartner dla reprezentacji Polski. Ponadto drużyna prowadzona przez Belga Hugo Brossa w marcu ma zaplanowany tylko jeden mecz sparingowy z reprezentacją Francji. (29.03, 21:15).

Reprezentacja Polski do tej pory dwukrotnie mierzyła się z RPA. W 2009 roku Biało-Czerwoni przegrali na wyjeździe 1:0. Trzy lata później reprezentacja Polski za kadencji Waldemara Fornalika wygrała na Stadionie Narodowym 1:0. Jedynego gola w tym meczu strzelił Marcin Komorowski.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.