Drużyna Stępińskiego ze zwycięstwem

Nantes na inaugurację kolejki pokonało w wyjazdowym spotkaniu drużynę Angers. Dobre spotkanie w barwach gości rozegrał Mariusz Stępiński, który w protokole meczowym zapisał się asystą.

Mecz rozpoczął się na korzyść drużyny Stępińskiego. Polak w 18′ podał piłkę do znajdującego się przed polem karnym Guilaume Gilleta, a ten precyzjnym lecz niezbyt mocnym strzałem zaskoczył Petricia. Bramkarz Angers nie może zaliczyć ostatnich spotkań do udanych.

Drugą bramkę, ustalającą wynik spotkania zdobył trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Amine Harit. Fantastycznie rozegrali przewagę 2:1 razem z Ilokim, jednak mieli sporo szczęścia, że nie wpadli sami na sebie, co mogło się skończyć po pierwsze brakiem gola, a po drugie pojawianiem się w niezliczonej ilości filmów naśmiewających się z tej akcji.

Mariusz Stępiński zagrał w barwach Nantes 87′. Zanotował asystę oraz “zarobił” żółty kartonik za dyskusję z arbitrem.

Angers 0 – 2 Nantes