Podział punktów w Hoffenheim

bvb.de

Remisem 2:2 zakończyło się piątkowe spotkanie zespołu Hoffenheim z Borussią Dortmund, inaugurujące 15. kolejkę niemieckiej Bundesligi. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, jednakże podopieczni Thomasa Tuchela dwukrotnie doprowadzali do wyrównania.

Kibice zgromadzeni na Rhein-Necker Arenie nie musieli długo czekać na pierwszą bramkę. Już w 3.minucie napastnik Hoffenheim Mark Uth wykorzystał świetne podanie od Benjaminiego Hubnera z lewej strony boiska. Wyszedł sam na sam z Romanem Weidenfellerem, po czym minął go i skierował piłkę do pustej bramki. Goście nie kazali sobie długo czekać na odpowiedź. Osiem minut później Mario Goetze wykorzystał podanie od Ousmane Dembele i pewnym strzałem zaskoczył golkipera gospodarzy. Do przerwy to jednak ,,Wieśniacy” schodzili z prowadzeniem. W 20. minucie swoją drugą asystę w tym spotkaniu zaliczył Hubner, a strzelcem gola został Sandro Wagner. Dla dortmundczyków ważniejszym problemem w przerwie nie był obowiązek odrabiania strat, lecz gra w ,,10″. Na cztery minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę meczu, czerwoną kartkę ujrzał Marco Reus.

Po przerwie padła tylko jedna bramka. Jej strzelcem okazał się Pierre Emerick-Aubameyang, który skrzętnie wykorzystał podanie od Dembele. Tym samym Gabończyk ma już na swoim koncie 16 goli w tej edycji Bundesligi.

Hoffenheim nadal pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w Bundeslidze, jednakże był to już ich dziewiąty remis. Borussia nie zdobyła ponownie trzech punktów, a w przypadku zwycięstwa Bayernu ich strata do lidera po tej kolejce może wynosić już 10 punktów.

Hoffenheim- Borussia Dortmund 2:2 (2:1)