Di Biagio tymczasowym selekcjonerem reprezentacji Włoch

flickr.com

Po gorączkowych poszukiwaniach przez Włoski Związek Piłki Nożnej selekcjonera dla kadry Squadra Azzurra ujawniono nazwisko nowego szkoleniowca. Docelowo ma on pełnić tę funkcję tymczasowo.

Dzisiaj Włoski Związek Piłki Nożnej wydał oświadczenie, w którym przedstawili nowego szkoleniowca reprezentacji Włoch. Mówiło się, że to stanowisko może objąć Roberto Mancini lub Antonio Conte, ale ostatecznie trafiło w ręce dotychczas pełniącego funkcję trenera reprezentacji Włoch do lat 21, Luigi Di Biagio.

Włosi nie zakwalifikowali się do Mistrzostw Świata, przegrywając w barażu ze Szwecją. Poskutkowało to zwolnieniem Giampiero Ventury ze stanowiska selekcjonera i to miejsce było do dnia dzisiejszego puste. Dla Di Biagio jest to duża szansa na zwiększenie swojego doświadczenia trenerskiego, a kto wie, jeśli spełni dobrze swoją rolę w następnych spotkaniach kadry, może pozostać jako selekcjoner na dłużej.

Były piłkarz Romy i Interu poprowadzi włoski zespół już pod koniec marca w meczach przeciwko Argentynie i Anglii.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.