Marcelo Bielsa blisko objęcia posady selekcjonera reprezentacji Urugwaju

Marcelo Bielsa

Leeds United

Jak informuje dziennikarz TYC Sports — Joaquin Bruno były trener Leeds United Argentyńczyk – Marcelo Bielsa ma zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Urugwaju.

Urugwaj, pomimo że wygrał wczoraj w ostatnim meczu grupowym na MŚ w Katarze z Ghaną 2:0, to jednak remis bezbramkowy z Koreą Południowa i porażka z Portugalią, spowodowała, że podopieczni Diego Alonso zajęli w grupie trzecie miejsce, przegrywając gorszym bilansem bramkowym z Azjatami i odpadając z dalszego udziału na tegorocznych MŚ w Katarze.

Przez ten powód urugwajska federacja piłkarska, chce rozwiązać umowę z 47-letnim Alonso i dać szansę innemu trenerowi, który będzie miał za zadanie awansować z reprezentację Urugwaju do MŚ w 2026 roku, które odbędą się Meksyku, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Marcelo Bielsa, ostatnio miał okazję prowadzić- Leeds United, z którego został zwolniony 27 lutego tego roku. Wcześniej miał okazję trenować zespoły, takie jak:LOSC Lille, Olympique Marsylia, Athletic Bilbao, ale także reprezentację Chile, czy Argentyny.

Źródło: TYC Sports

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.