Probierz zabrał głos na zjeździe PZPN

PZPN

Zdjęcie: PZPN

W piątek w warszawskim hotelu Sofitel miało miejsce Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Polskiego Związku Piłki Nożnej. W trakcie tego wydarzenia doszło do dyskusji, w której swój głos zabrał Michał Probierz. Selekcjoner przedstawił swoje najbliższe plany i omówił główny problem zespołu.

— Mamy listę ok. 70 zawodników, ale na co dzień skupiamy się właśnie na grupie ok. 44 piłkarzy, których śledzimy pod kątem reprezentacji. Wprowadzamy nowych zawodników. Podczas październikowego zgrupowania na boisku pojawiło się czterech debiutantów, a pod koniec meczu z Mołdawią na murawie było trzech graczy z rocznika 2002 – mówił Michał Probierz na piątkowym zgromadzeniu.

— Musimy zmienić część zawodników. Chcemy powoływać graczy, którzy będą chcieli dawać z siebie wszystko dla tej reprezentacji. Ten proces będzie trwać i będzie wymagał decyzji — zapowiedział selekcjoner.

— W najbliższym czasie chcemy wygrać z Czechami, co przy łucie szczęścia da nam awans na mistrzostwa Europy. Jeśli to się nie uda, awansujemy przez baraże. Głęboko wierzę w tę grupę — mówił trener naszej kadry.

— Po ostatnim zgrupowaniu widzę, że nasi piłkarze mają chęci. Nie wytrzymują jednak presji. To jest obszar do pracy na najbliższym zgrupowaniu. Jestem w kontakcie z wieloma z nich telefonicznie. Chcemy, by reprezentacja Polski odzyskała blask. Ja i mój sztab zrobimy wszystko, by godnie się prezentować. Mam nadzieję, że otoczka wokół kadry się poprawi (…) — dodał na koniec swojego wystąpienia Probierz, który później został nagrodzony brawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x