manusite.pl

Memphis Depay został bohaterem reprezentacji Holandii w meczu z Luksemburgiem. Pomocnik Manchesteru United wszedł na boisko z ławki rezerwowych po zmianie stron i zaaplikował rywalom dwa trafienia. ,,Mechaniczna Pomarańcza”  wygrała 3-1.

Inicjatywa należała do Holendrów, co nie powinno być specjalnie zaskoczeniem. Od początku próbowali szybko zdobyć bramkę, by dobrze ułożyć sobie spotkanie. Udało im się to dopiero w 36. minucie w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Podanie z głębi pola od Davy’ego Klaasena na prawym skrzydle otrzymał Arjen Robben i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Problem tkwi w tym, iż ta bramka nie powinna zostać uznana, gdyż pomocnik Bayernu Monachium znajdował się na pozycji spalonej.  Dzielni Luksemburczycy nie zamierzali się poddawać i starali się odrobić jednobramkową stratę. Ich wysiłek został nagrodzony jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania. Joshua Brenet bezmyślnie sfaulował w polu karnym gracza gospodarzy, a jedenastkę na gola zamienił Maxime Chanot.

Druga odsłona to czas Memphisa Depay’a. Rezerwowy reprezentacji Holandii najpierw atomowym uderzeniem głową przywrócił swojemu zespołowi prowadzenie w 58. minucie, a na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry zaskoczył golkipera gospodarzy strzałem z rzutu wolnego.

Holendrzy dzięki tej wygranej awansowali w tabeli na drugie miejsce, dające prawo do gry w barażach o Mistrzostwa Świata w Rosji. Ich następnym rywalem w eliminacjach będą Bułgarzy. Luksemburg zaś z jednym punktem, zamyka tabelę grupy A.

Luksemburg- Holandia 1:3(1:1)

0:1 Robben 36′

1:1 Chanot 44′-k.