Debiut “Goal-Line” na KMŚ w Japonii

W czwartek podczas rozpoczynających się Klubowych Mistrzostw Świata FIFA pierwszy raz użyła technologii “goal-line”, która polega na elektronicznym sprawdzeniu czy piłka przekroczyła linię bramkową

 

Pierwszy mecz w historii futbolu, w którym wykorzystano debiutującą technologię “goal-line” odbył się w czwartek w ramach KMŚ w Japonii. Tamtejszy klub Sanfrecce Hiroszima pokonał nowozelandzki Auckland City 1-0. Zwycięską bramkę w 66′ minucie zdobył piekielnie mocnym uderzeniem z 25 metrów Toshihiro Aoyama.

W trakcie turnieju FIFA testuje dwa systemy: GoalRef (na stadionie w Yokohamie) i Hawk-Eye (w Toyocie). Pierwszy z nich korzysta z pola magnetycznego, natomiast drugi opiera się na użyciu kilku kamer nakierowanych na bramkę.

Przeprowadziliśmy już testy i wypadły one znakomicie. To rodzaj rewolucji. Po raz pierwszy tego typu technologia pojawia się w futbolu – mówił Valcke.

Technologia nie będzie miała wpływu na szybkość i ducha gry. Nie ma powodów, by krytykować decyzję o jej wprowadzeniu. “Goal-line” ma pomagać sędziemu, który i tak będzie podejmował ostateczną decyzję – dodał działacz.

Klubowe Mistrzostwa Świata w Japonii potrwają od 6 do 16 grudnia.

(Foto: espn.go.com)


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *