Debiut “Goal-Line” na KMŚ w Japonii

W czwartek podczas rozpoczynających się Klubowych Mistrzostw Świata FIFA pierwszy raz użyła technologii “goal-line”, która polega na elektronicznym sprawdzeniu czy piłka przekroczyła linię bramkową

 

Pierwszy mecz w historii futbolu, w którym wykorzystano debiutującą technologię “goal-line” odbył się w czwartek w ramach KMŚ w Japonii. Tamtejszy klub Sanfrecce Hiroszima pokonał nowozelandzki Auckland City 1-0. Zwycięską bramkę w 66′ minucie zdobył piekielnie mocnym uderzeniem z 25 metrów Toshihiro Aoyama.

W trakcie turnieju FIFA testuje dwa systemy: GoalRef (na stadionie w Yokohamie) i Hawk-Eye (w Toyocie). Pierwszy z nich korzysta z pola magnetycznego, natomiast drugi opiera się na użyciu kilku kamer nakierowanych na bramkę.

Przeprowadziliśmy już testy i wypadły one znakomicie. To rodzaj rewolucji. Po raz pierwszy tego typu technologia pojawia się w futbolu – mówił Valcke.

Technologia nie będzie miała wpływu na szybkość i ducha gry. Nie ma powodów, by krytykować decyzję o jej wprowadzeniu. “Goal-line” ma pomagać sędziemu, który i tak będzie podejmował ostateczną decyzję – dodał działacz.

Klubowe Mistrzostwa Świata w Japonii potrwają od 6 do 16 grudnia.

(Foto: espn.go.com)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.