Data wyborów w Barcelonie ogłoszona

viscaelbarca.pl

Barcelona potwierdziła, że wybory na prezydenta klubu odbędą się 24 stycznia 2021 roku. Do tego czasu ‘władza’ wciąż będzie w rękach Tusquetsa.

Aby zagłosować, socios rozsiani po całym świecie będą musieli przylecieć do jednego z miast, w którym jest możliwe głosowanie. Przy obecnie panującej sytuacji na świecie z pewnością odbije się to na frekwencji.

Klub ogłosił, że będzie aż 10 różnych miejsc do oddania swojego głosu, jednak nie jest przewidziane głosowanie elektroniczne oraz korespondencyjne.  Lokale wyborcze będą znajdować się w różnych rejonach Hiszpanii oraz Katalonii. Wszystko po to aby ograniczyć kontakty między wyborcami – ze względu na wciąż panującą epidemię.

Wybory odbędą się w Barcelonie (na Camp Nou); Tarragonie; Tortosie; Lleidzie; Gironie; Andorze; Madrycie; Sewilli; Walencja  oraz Palma de Mallorca.

Klub ma w najbliższych dniach przedstawić szczegółowe informacje na temat lokalizacji poszczególnych punktów, a także protokołów bezpieczeństwa.

W październiku do rezygnacji w raz ze swoim zarządem podał się Josep Maria Bartomeu, co oznacza, że Carlos Tusquets jest obecnym prezydentem Dumy Katalonii.

Obecnie potwierdzonych jest ośmiu kandydatów na prezydenta klubu. Największe szanse mają Victor Font oraz Joan Laporta, który wczoraj potwierdził swoją kandydaturę.

“Bycie prezydentem Barcelony było zaszczytem, poświęciłem temu najlepsze lata mojego życia. Zostanie nim ponownie jest największym wyzwaniem mojego życia” – powiedział podczas poniedziałkowej konferencji.

Nadmieńmy, że Joan Laporta był już prezydentem klubu w latach 2003-2010 – przegrał w 2015, kiedy to po zdobyciu potrójnej korony pokonał go Bartomeu.

 


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *