Żuraw: Mam nadzieję, że to będzie początek dobrej serii

Dariusz Żuraw

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok, 19.07.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

– Moja drużyna pokazała dzisiaj charakter i może to nie było wybitne spotkanie, ale udało się zdobyć trzy bardzo ważne punkty – skomentował Dariusz Żuraw zwycięstwo z Lechią Gdańsk (1:0).

“Kolejorz” odniósł pierwsze zwycięstwo ligowe od 4 października. Tym razem końcówka należała do Lecha, a rzut karny wykorzystał Mikael Ishak. – Po pierwsze chciałem pogratulować zespołowi, bo po trzech takich gongach, jakie my dostaliśmy w ostatnich meczach, nie jest łatwo się podnieść. Moja drużyna pokazała dzisiaj charakter i może to nie było wybitne spotkanie, ale udało się zdobyć trzy bardzo ważne punkty. Mam nadzieję, że to będzie początek dobrej serii, którą zakończymy ostatnim starciem z Wisłą Kraków – powiedział trener gości.

Piotr Stokowiec stwierdził, że sprawiedliwszym wynikiem byłby remis, a o rezultacie zadecydował detal. – Szkoda mi zawodników, bo mocno się napracowali. Pierwsza połowa była słabsza w naszym wykonaniu, zdecydowanie lepiej zagraliśmy za to w drugiej, kiedy oddaliśmy więcej strzałów na bramkę, i przede wszystkim więcej strzałów celnych. Przegrywając dwa mecze dodatkowo w takich okolicznościach trzeba determinacji, żeby się podnieść i walczyć dalej. Tym bardziej, że prezentujemy momenty dobrej, solidnej gry a Lech nie był dziś łatwym przeciwnikiem – dodał.

– Na pewno nie pozwolę zawodnikom, żeby spuścili głowy, bo stać nas na to, żeby wygrywać z takimi zespołami jak Lech czy Legia i z takim nastawieniem patrzymy na kolejny mecz, który rozegramy w Warszawie. Dzisiejsza porażka boli tym bardziej, bo pechowa, ale musimy to przełknąć i skupić się na trzech meczach, które pozostały nam w tej części sezonu. Na pewno nie możemy zwiesić głów i przeciwstawić się losowi, bo ostatnio na pewno na nie oszczędzał – kończy Stokowiec.

źródło: lechia.pl / lechpoznan.pl / własne


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *