Dantejskie sceny na meczu juniorów. Pseudokibice pobili piłkarzy

kibice Cracovii / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Do skandalicznej sytuacji doszło w trakcie meczu drużyn juniorów Nadzieja Bytom – LKS Amator Rudziniec. Pseudokibice gospodarzy pobili dwóch piłkarzy gości. Jeden z nich miał wgniecione zęby aż do dziąseł. Poszkodowany piłkarz może mieć trwał uszczerbek na zdrowiu fizycznym, jak i psychicznym.

Do dantejskich scen doszło w trakcie meczu drużyn juniorów Nadzieja Bytom – LKS Amator Rudziniec. Mecz został przerwany w 40.  minucie przy wyniku 10:1 dla zespołu gości. Jeden z młodych piłkarzy z Rudziniec pod wpływem emocji uderzył w twarz swojego rywala, który następnie mu oddał.

Niewinnie wyglądająca sprzeczka na boisku przyczyniła się do eskalacji przemocy ze strony pseudokibiców gospodarzy, którzy wtargnęli na boisko, chcąc dorwać nastolatka i wymierzyć mu sprawiedliwość.  Na płycie boiska doszło do scen iście barbarzyńskich. Pseudokibice z Bytomia pobili dwóch piłkarzy gości, którzy po całym zajściu potrzebowali natychmiastowej pomocy służb medycznych. Obaj trafili do lokalnego szpitala. Jeden z nich miał wgniecione zęby aż do dziąseł. Nastolatek przeszedł zabieg chirurgiczny. Poszkodowany piłkarz może mieć trwały uszczerbek na zdrowiu fizycznym, jak i psychicznym.

Do barbarzyńskich scen jakie miały miejsce w Bytomiu, za pośrednictwem mediów społecznościowych, odniósł się LKS Amator Rudziniec. – W 40. minucie meczu, przy wyniku 10:1 dla naszych chłopaków, na boisko wbiegli pseudokibice, dotkliwie bijąc chłopców z Rudzińca. 2 z nich trafiło na pogotowie, jeden musiał przejść zabieg chirurgiczny. Mecz został przerwany, na miejsce przyjechała policja i karetki. Sprawcy zdarzenia uciekli. Policja wyjaśnia sprawę. Taka sytuacja jest niedopuszczalna – mówimy o sporcie młodzieżowym. Jeden z chłopaków może mieć trwały uszczerbek na zdrowiu – czytamy w  oficjalnym komunikacie klubu.

Lokalna policja bada sprawę. Na razie konkretów brak.