Klubowe Mistrzostwa Świata przełożone

FIFA

Zdjęcie: https://guardian.ng

Klubowe Mistrzostwa Świata, to kolejne rozgrywki, w których Robert Lewandowski i jego Bayern planowali zwyciężyć. Jak się okazało wskutek epidemii koronowirusa, turniej ten został przełożony z grudnia tego roku, na luty 2021 r.

Do postawionego do góry nogami terminarza, zdążyliśmy się przyzwyczaić. Jak się dziś okazało, kolejnymi rozgrywkami, które “ucierpiały” są Klubowe Mistrzostwa Świata. Turniej, który rozgrywany ma być w Katarze został przełożony z grudnia na luty przyszłego roku. Tak podaje niemiecki dziennik “Seuddeutsche Zeitung”, gdzie czytamy:

“Bayern Monachium od ponad dekady, spędzał zimowe zgrupowanie w Katarze. Tym razem ze względu na napięty terminarz było to niemożliwe. Monachijczycy polecą jednak nad Zatokę Perską. Klubowe Mistrzostwa Świata mają zostać rozegrane w lutym przyszłego roku.”

Warto dodać, że turniej, który jest kontynuatorem byłego Pucharu Interkontynalnego ma zostać rozegrany w trakcie trwania sezonu w niemieckiej Bundeslidze. W tych rozgrywkach rywalizują ze sobą zespoły z każdego kontynentu. Drużyny z Europy oraz Ameryki Południowej rozpoczynają rywalizację od półfinałów, natomiast ekipy z Azji, Afryki i Ameryki Północnej grają w ćwierćfinale. Jak zauważyli niemieccy dziennikarze – współpraca FIFA z Katarem jest jak najbardziej udana. Pomimo faktu oskarżenia o korupcję przy wyborze gospodarza Mistrzostw Świata w 2022 roku.

Zeszłorocznym tryumfatorem został Liverpool, który w finałowym meczu pokonał brazylijskie Flamengo 1-0. Najwięcej wygranych na swoim koncie mają natomiast piłkarze Realu Madryt, którzy do tej pory czterokrotnie wygrywali w turnieju o Klubowe Mistrzostwo Świata.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *