Daniele De Rossi dołącza do sztabu Reprezentacji Włoch

RomaPress.net

Legenda Romy dołączy do sztabu szkoleniowego włoskiej kadry. Pomoże Roberto Manciniemu jako trener techniczny. Na razie jednak nie związał się ze Sqaudra Azzurra na zbyt długo. 

Nie sprawdziły się plotki, które mówiły o tym, że jedna z największych legend w historii Giallorossich obejmie posadę trenera Crotone. Zamiast tego dziś okazało się, że jako trener techniczny będzie pracował wraz z reprezentacją Włoch na Euro. Do końca tegoż turnieju ma też podpisany kontrakt jako członek sztabu Roberto Manciniego.

De Rossi jest w trakcie kursu trenerskiego UEFA A, więc takie doświadczenie z pewnością zaprocentuje mu w przyszłości gdy jednak poprowadzi jakąś ekipę. 

Jestem dumny, że mogę zacząć nową przygodę z kadrą narodową. Dziękuję prezesowi Gabriele Gravine i Roberto Manciniemu za danie mi szansy.  To będzie jak powrót do domu. Nie mogę się tego doczekać. Spotkam wielu przyjaciół zarówno w składzie jak i sztabie . – skomentował były kapitan Romy na łamach oficjalnej strony Włoskiej Federacji Piłkarskiej 

Daniele De Rossi rozegrał dla włoskiej reprezentacji 117 spotkań i zdobył 21 bramek. W 2006 sięgnął z Włochami po mistrzostwo świata. Karierę piłkarską zakończył w 2020 roku. 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *