Cracovia przegrała, ale zagra w Lidze Europy

cracovia.pl

Na zakończenie sezonu Cracovia po bardzo słabym meczu w swoim wykonaniu przegrała 0:3 z Pogonią Szczecin. Mimo to przez porażkę Jagiellonii Białystok z Lechią Gdańsk, to właśnie piłkarze Michała Probierza wystąpią w przyszłym sezonie w eliminacjach Ligi Europy.

Początek meczu w wykonaniu piłkarzy obu drużyn nie był zbyt imponujący. Brakowało klarownych sytuacji, piłkarze skupili się na walce w środku pola, z której w zasadzie niewiele wynikało. Przez pierwsze 30 minut meczu nie padł ani jeden celny strzał na bramkę którejś z drużyn. W 31. minucie po dograniu Zvonimira Kožuljego z prawej strony boiska Soufian Benyamina uprzedził Michała Helika i instynktownie skierował piłkę do bramki.

Na szczęście po przerwie było zdecydowanie ciekawiej. Do ataku ruszyła Cracovia. W 56. minucie po fatalnym błędzie Jakuba Bursztyna na bramkę gości uderzał Airam Cabrera, lecz zmierzającą do pustej bramki piłkę w ostatniej chwili wybił Jarosław Fojut. Swoją szansę dwie minuty wcześniej miała Pogoń. Piłkę ponownie zagrywał Kožulj, ale Benyamina nie sięgnął piłki i zmarnował naprawdę dobrą okazję do dobicia rywali. W 62. minucie bardzo mocno z dystansu strzelał Tomás Podstawski. Po jego uderzeniu Michal Peškovič z trudem przerzucił futbolówkę nad poprzeczką.

Zvonimir Kožulj dzisiaj (nie po raz pierwszy w mijającym sezonie) był jednym z wyróżniających się zawodników Pogoni. Dawkę swoich naprawdę dużych umiejętności Bośniak pokazał w 65. minucie, kiedy naprawdę ładnym, technicznym uderzeniem pokonał Peškoviča.

Dziewięć minut później padła kolejna bramka dla Pogoni. Po szybko rozegranym rzucie wolnym Radosław Majewski mocnym, zdecydowanym strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę przy bliższym słupku bramki Cracovii.

19 maja 2019, 37. kolejka Lotto Ekstraklasy, Kraków (Stadion Cracovii)

Cracovia – Pogoń Szczecin 0:3 (0:1)

Soufian Benyamina 31, Zvonimir Kožulj 65, Radosław Majewski 74

Cracovia: Michal Peškovič – Cornel Râpă, Michał Helik, Niko Datković, Michal Sipľak – Javi Hernández, Milan Dimun (Sergiu Hanca 46′), Janusz Gol, Damian Dąbrowski (Marcin Budziński 74′), Mateusz Wdowiak – Airam Cabrera (Filip Piszczek 68′).

Pogoń: Jakub Bursztyn – Jakub Bartkowski, Sebastian Walukiewicz, Jarosław Fojut (Maciej Żurawski 82′), Hubert Matynia – David Stec (Sebastian Kowalczyk 86′), Tomás Podstawski, Kamil Drygas, Zvonimir Kožulj, Radosław Majewski – Soufian Benyamina.

Żółte kartki: Hernández, Sipľak – Tomás Podstawski, Fojut, Walukiewicz.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

1 thought on “Cracovia przegrała, ale zagra w Lidze Europy

1. Będzie nareszcie okazja do zrehabilitowania się całej Polsce piłkarskiej za odpadnięcie z Tetovem. Nigdy więcej blamaży.