Włoscy giganci polują na zawodnika Wisły!

Wisła Kraków po wygranym meczu / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Juventus, Napoli i Milan bacznie obserwują młodego napastnika Wisły Kraków Aleksandra Buksę. Według doniesień portalu Calciomercato.com 16-latek jest łakomym kąskiem na rynku transferowym, gdyż nie ma jeszcze podpisanego profesjonalnego kontraktu. W związku z tym kosztowałby około milion euro. 

Zgodnie z informacjami podawanymi przez Calciomercato w trakcie letniego okienka transferowego ma dojść do walki o młodego snajpera Wisły. Buksa uchodzi za ogromny talent i giganci włoskiego futbolu nie chcą przespać okazji. Cena za zawodnika urodzonego w 2003 roku nie jest wygórowana jak na warunki Serie A i wynosi ledwie milion euro. Dzięki modzie na polskich piłkarzy we Włoszech do Serie A w ostatnim czasie jeżdżą kontenery ze zdolnymi Polakami. Dobra postawa Krzysztofa Piątka, Arkadiusza Milika czy Piotra Zielińskiego pokazuje, że biało-czerwoni dobrze czują się w Italii.

Pomysł Macieja Stolarczyka na prowadzenie klubu może być niezwykle dochodowym biznesem dla Wisły Kraków. Klub wciąż boryka się z problemami finansowymi i stawianie na juniorów może być sposobem na spłatę długów. Oprócz Aleksandra Buksy swoją szansę dostali choćby Patryk Plewka, Daniel Hoyo-Kowalski i Emanuel Kumah. Wiele wskazuje na to, że to od młodych graczy będzie zależeć przyszłość klubu.

Bukmacherzy Online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi