Włoscy giganci polują na zawodnika Wisły!

Wisła Kraków po wygranym meczu / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Juventus, Napoli i Milan bacznie obserwują młodego napastnika Wisły Kraków Aleksandra Buksę. Według doniesień portalu Calciomercato.com 16-latek jest łakomym kąskiem na rynku transferowym, gdyż nie ma jeszcze podpisanego profesjonalnego kontraktu. W związku z tym kosztowałby około milion euro. 

Zgodnie z informacjami podawanymi przez Calciomercato w trakcie letniego okienka transferowego ma dojść do walki o młodego snajpera Wisły. Buksa uchodzi za ogromny talent i giganci włoskiego futbolu nie chcą przespać okazji. Cena za zawodnika urodzonego w 2003 roku nie jest wygórowana jak na warunki Serie A i wynosi ledwie milion euro. Dzięki modzie na polskich piłkarzy we Włoszech do Serie A w ostatnim czasie jeżdżą kontenery ze zdolnymi Polakami. Dobra postawa Krzysztofa Piątka, Arkadiusza Milika czy Piotra Zielińskiego pokazuje, że biało-czerwoni dobrze czują się w Italii.

Pomysł Macieja Stolarczyka na prowadzenie klubu może być niezwykle dochodowym biznesem dla Wisły Kraków. Klub wciąż boryka się z problemami finansowymi i stawianie na juniorów może być sposobem na spłatę długów. Oprócz Aleksandra Buksy swoją szansę dostali choćby Patryk Plewka, Daniel Hoyo-Kowalski i Emanuel Kumah. Wiele wskazuje na to, że to od młodych graczy będzie zależeć przyszłość klubu.

Przejdź do paska narzędzi