Copa Del Rey: Minimalna wygrana Sevilli

W meczu 1/16 finału Copa Del Rey Leganes przegrało z Sevillą 0:1. Goście mecz rozstrzygnęli dopiero jednak w dogrywce.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania była Sevilla. Leganes jednak nie chciało się wyłożyć i także zamierzało powalczyć.

Na pierwsze uderzenie w tym meczu musieliśmy czekać aż do 28. minuty. José Manuel Arnáiz minął jednego z obrońców Sevilli. Strzelił w kierunku bramki Bono, ale futbolówka poleciała w trybuny. Klub z Andaluzji odpowiedział próbą Luuka De Jonga. Holender spróbował strzału finezyjnego jednak znacznie się pomylił. No i to by było na tyle jeśli chodzi o pierwszą połowę. Na Wanda Metropolitano oglądaliśmy bardzo słaby mecz.

Od początku drugiej połowy do ataku ruszyli goście. Blisko zdobycia bramki był Oussama Idrissi. Marokańczyk finezyjnie uderzył na bramkę Leganes, ale Asier Riesgo świetnie obronił. Gospodarze odpowiedzieli w 63. minucie. Roberto Rosales skończył akcję strzałem z dystansu jednak nie było zagrożenia bramki Bono. Niestety to były jedyne groźne sytuacje w drugiej połowie. Przed nami była dogrywka, ale raczej nikt z tego powodu nie był zadowolony.

Pierwsza połowa dogrywki kapitalnie rozpoczęła się dla Sevilli. Óliver Torres podał prostopadle do Lucasa Ocamposa. Argentyńczyk wyszedł sam na sam z Riesgo i pewnym uderzeniem go pokonał. Goście później już spokojnie kontrolowali mecz. Utrzymywali się przy piłce i nie oddawali jej gospodarzom, aż do końca dogrywki.

Sevilla była dziś zespołem zdecydowanie lepszym. Mogą tylko żałować, że stworzyli sobie zbyt mało okazji w regulaminowym czasie gry. W dogrywce już kilka ich mieli, a najważniejszą wykorzystali. Gra Leganes skupiła się tylko na obronie i gospodarze nie wyszli na tym korzystnie.