Serie A; Czyste konto Skorupskiego. Niewykorzystana szansa Torino i comeback Sampdorii + wynik derbów Rzymu

Zimbio

Działo się wczoraj i dziś w Serie A. Z pewnością cieszyć może czyste konto Łukasza Skorupskiego w wygranym dla Bolognii spotkaniu. Torino zaś mimo wielkiego ułatwienia nie potrafiło ograć Spezii. Warty odnotowania jest także comeback Sampy w meczu z Udinese.

Bologna z czystym kontem nie jest zjawiskiem częstym. Dziś jednak udała im się ta sztuka w wygranym 1:0 meczu z Hellasem Verona. Jedynego gola w tym spotkaniu z rzutu karnego zdobyl Riccardo Orsollini w 19 minucie spotkania.

Bologna 1 : 0 Hellas Verona

19′ Orsollini (k.)

Torino zaś po raz enty w tym sezonie miało punkty na tacy i nie potrafiło ich zgarnąć. Od 8 minuty bowiem goście ze Spezii grali w 10-tkę po czerwonej kartce, którą obejrzał Vignali. Ponad 80 minut gry w przewadze przeciw dzielnemu beniaminkowi nie wystarczyło jednak by zdobyć choć jedną bramkę i obie ekipy podzieliły się punktami. Torino wciąż niebezpiecznie balansuje w okolicach strefy spadkowej.

Torino 0 : 0 Spezia

Choć Udinese prowadziło od 55 minuty za sprawą Rodrigo De Paula, nie wywieźli z Genui ani jednego punktu. Sampdoria szybko wzięła się do pracy i wyrównała nieco ponad 10 minut później. Jedenastkę na gola zamienił Antonio Candreva. W końcówce zaś ostateczny cios zadał Torregrossa.

Sampdoria 2 : 1 Udinese

67′ Candreva (k.) 81′ Torregrossa – 55′ De Paul

Lazio 3 : 0 AS Roma

14′ Immobile, 23′ i 67′ Luis Alberto –