Copa America: Wenezuela z Peru meczem do zapomnienia

Już w 7. minucie do wenezuelskiej bramki trafił Christofer Gonzáles, lecz po weryfikacji VAR arbiter z Kolumbii …

naijachoices.com

Drugie spotkanie podczas Copa America 2019 nie zachwyciło. Reprezentacja Wenezueli zremisowała bezbramkowo z Peru.

Copa America, czyli turniej, który elektryzuje nocnych marków i nie tylko. Latynoski futbol i piękne kobiety na trybunach przyciągają także Europejczyków, a dodatkowym smaczkiem jest fakt, iż mecze rozgrywane są na brazylijskich boiskach, gdzie futbol jest religią. Nie trzeba więc nikogo zapraszać do oglądania Copa America 2019.

Na inaugurację gospodarz zgodnie z planem pokonał reprezentację Boliwii 3:0 po dwóch bramkach Philippe Coutinho i rezerwowego gracza Grêmio, Evertona Sousa Soaresa. Drugim spotkaniem w Grupie A było starcie Wenezueli z Peru i w przeciwieństwie do meczu Brazylia-Boliwia, widowisko zapowiadało się na bardziej wyrównane, ciężko było wskazać faworyta. Na przeciwko siebie stanęli dwaj bramkostrzelni napastnicy dla tych nacji, czyli po jednej stronie José Salomón Rondón, a po drugiej José Paolo Guerrero. Już w 7. minucie do wenezuelskiej bramki trafił Christofer Gonzáles, lecz po weryfikacji VAR arbiter z Kolumbii nie uznał gola dopatrując się faulu na golkiperze. Później jeszcze w wypracowanej przez Jeffersona Farfána okazji znalazł się Christian Cueva, ale spudłował będąc niespecjalnie pilnowanym na piętnastym metrze. Mecz ogólnie rozczarował. Druga połowa to w zasadzie groźna próba uderzenia z rzutu wolnego przez Rondóna. Piłkarz na co dzień występujący z West Bromwich Albion minimalnie chybił obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Pedro Gallese. Guerrero również umieścił piłkę w siatce, kolega dośrodkowujący został jednak przyłapany na spalonym i gol odwołany. Zawodnicy obu ekip w ostatnim kwadransie nieco się rozhulali, aż za bardzo, bowiem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Luis Mago. Pomimo 20. minut wraz z doliczonym czasem, zespół Ricardo Gareci nie zdołał przechylić zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz ogólnie dla twardych koneserów.

15.06.2019, Copa America/ Grupa A, Arena do Grêmio (Porto Alegre)

Wenezuela?? – Peru?? 0:0 (0:0)

Główny sędzia: Wilmar Roldán (Kolumbia).

Żółte kartki: Mago, Herrera – Tapia, Carrillo.

Czerwona kartka: Luis Mago.

Wenezuela: Faríñez – Rosales, Chancellor, Villanueva, Mago – Júnior Moreno (77′ Ronald Hernández) – Jhon Murillo (84′ Soteldo), Yangel Herrera, Rincón (C), Savarino (69′ Machís) – Rondón.

Peru: Gallese – Trauco, Abram, Zambrano, Advíncula – Yotún (67′ Andy Polo), Tapia – Gonzáles (90′ André Carrillo), Cueva (46′ Édison Flores), Farfán – Guerrero (C).