Copa America: Wenezuela lepsza w meczu outsiderów

facebook.com/2016CopaAmericaCentenario

W spotkaniu inaugurującym rywalizację w grupie C tegorocznego Copa America Wenezuela pokonała Jamajkę 1:0. Jedyną bramkę zdobył Joseph Martinez.

Mecz lepiej ułożył się dla Jamajczyków, w 12. minucie Je-Vaughn Watson był bliski zdobycia bramki. Po jego strzale głową piłka wylądowała jednak na poprzeczce. Nie wykorzystana sytuacja szybko się zemściła. Po trzech kolejnych minutach Wenezuelczycy wyszli na prowadzenie. Piłkę w siatce umieścił Joseph Martinez. W 23. minucie sytuacja się skomplikowała, bowiem  Rodolph Austin otrzymał czerwoną kartkę i Jamajka przez resztę spotkania musiała grać w osłabieniu. Przez resztę spotkania obie drużyny stworzyły sobie po kilka sytuacji, lecz żaden strzał nie znalazł już drogi do bramki i Wenezuela wygrała to spotkanie 1:0.

W drugim spotkaniu tej grupy Urugwaj zmierzy się z Meksykiem.

Jamajka – Wenezuela 0:1 (0:1), Soldier Field (Chicago)

0:1 – J. Martinez 15′

czerwona kartka: R. Austin 23′ (Jamajka)