David Neres to nowy Suarez w Ajaxie?

www.skysports.com

www.skysports.com

World Football Index dostarczył w ostatni czasie ciekawą analizę określając młodego Brazylijczyka Davida Neresa jako nowego Suareza Ajaxu Amsterdam.

20 – letni reprezentant Brazylii U20 przeszedł rok temu z FC Sao Paulo za 15 mln euro. Podczas Mistrzostw Ameryki Południowej U20 Brazylia nie zagrała wielkiego turnieju w pierwszej fazie grupowej odnieśli zwycięstwo z Paragwajem i Ekwadorem, remisując z Chile i przegrywając z Kolumbią. Dało to ostatnie miejsce gwarantujące awans do dalszej części rozgrywek. W drugiej fazie zwyciężyli tylko raz z Wenezuelą. Jednak skaut holenderskiego Ajaxu Hans van der Zee dostrzegł grę młodego napastnika i sprowadził go do Europy.

“Neres jest zawodnikiem, który przykuł naszą uwagę już wcześniej. Jest jednym z największych talentów w Południowej Ameryce i to, że wybrał Ajax jest świetną wiadomością.” – powiedział Marc Overmars.

W czasie kiedy Ajax chciał zakontraktować napastnika Fluminense Richarlisona, Neres stał się następcą dla Anwara El Ghazi, który przeszedł do Lille OSC. Od debiutu pod koniec sezonu 2016/2017 młody Brazylijczyk stał się podstawowym zawodnikiem pierwszej drużyny z Amsterdam Arena również rozwijając swoje umiejętności.

Neres stał się koszmarem obrońców a jego największą zaletą jest nieprzewidywalność. Brazylijczyk to kombinacja szybkości, przyjęcia, dryblingu. Mówi się, że ostatnim zawodnikiem z taką charakterystyką był właśnie Luis Suarez.

W przeciwieństwie do Urugwajczyka młody napastnik gra tylko z prawej strony najczęściej jako skrzydłowy, często również schodzi do środka na lewą nogę. Jego firmowe zagranie to nagłe zatrzymanie i zmiana nogi, do tego ma dobre przyspieszenie. W sezonie 2017/18 do tej pory miał 2.7 kluczowych podań i 3.5 dryblingów co 90 minut, jego statystyki to 23 mecze, 9 goli i 12 asyst.

źródło www.skysports.com , www.soccer24.com , www.transfermarkt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi