Copa America: Peru w półfinale

Peru nieoczekiwanie awansowało do półfinału Copa America.

Piłkarze reprezentacji Peru jako ostatnia drużyna awansowali do półfinału Copa America. W ćwierćfinale po rzutach karnych pokonali Urugwaj. W regulaminowym czasie gry był remis.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli Urugwajczycy, którzy wygrali swoją grupą z dorobkiem siedmiu punktów i od początku turnieju zapowiadali, że ich jedynym celem jest wygranie Copa America. Powodów do optymistu przed meczem ćwierćfinałowym nie mieli Peruwiańczycy, którzy w grupie zdobyli tylko trzy punkty i awansowali  tylko dlatego, że byli najlepszą drużyną z trzeciego miejsca. Na przekór dobrego ostatni mecz grupowy z Brazylią przegrali aż 0:5 i atmosfera w drużynie nie była za dobra.

Pierwszy strzał w tym meczu zobaczyliśmy w 15. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony w polu karnym główkował Luis Suárez, ale minimalnie się pomylił. Chwilę później okazję na gola miał Edinson Cavani, jednak mając przed sobą pustą bramkę kopnął w trybuny. Napastnik PSG był wyróżniającym się graczem w pierwszej połowie i 37. minucie miał kolejną szansę, by wpisać się  na listę strzelców. Pedro Gallese nie dał się, jednak zaskoczyć i dobrze interweniował po strzale Urugwajczyka. Do przerwy Urugwaj remisował z Peru 0:0 po bardzo słabym meczu.

Urugwajczycy od początku drugiej połowy wyszli z ofensywnym nastawieniem. W 47. minucie z rzutu wolnego uderzał Federico Valverde, lecz Gallese kapitalnie interweniował. Swoją okazję miał także Diego Godín, ale w podobnej okazji do tej Cavaniego z pierwszej połowy, także fatalnie przestrzelił. Po naporach Urugwaju w pierwszych minutach, później tempo spotkania znowu siadło i głównie widzieliśmy utrzymywajacych się przy piłce podopiecznych Óscara Tabáreza, lecz bez zagrożenia bramce Peru. Taki stan meczu utrzymał się do 90. minuty i kibice na Arena Fonte Nova oglądali rzuty karne.

Serię jedenastek lepiej strzelali Peruwiańczycy, którzy rzuty karne wygrali 5:4 i awansowali do ćwierćfinału. Jedynym zaowdnikiem, który się pomylił był Suárez.