Copa America: Chile z Urugwajem na remis, kolejna wygrana Argentyny

Za nami kolejne mecze Copa America 2021. W dzisiejszych meczach Urugwaj zremisował z Chile 1:1, a Argentyna pokonała Paragwaj 1:0.

Chilijczycy od początku meczu rzucili się do ataku, ale na pierwszą okazję musieli poczekać aż do 26. minuty. O dziwo zakończyła się on golem. Ben Brereton świetnie odegrał piętą do Eduardo Vargasa, ten popędził w pole karne i silnym uderzeniem pokonał Fernando Muslerę. Tuż przed przerwą Martin Lasarte musiał dokonać wymuszonej zmiany. Kontuzjowanego Gullermo Maripana zmienił Enzo Roco. Jeśli chodzi o wynik, to w pierwszej połowie już nic się nie zmieniło i to Chile schodziło do szatni z prowadzeniem.

W drugiej części obraz gry już diametralnie się zmienił. Urugwaj osiągnął miażdżącą przewagę i zepchną rywali do rozpaczliwej defensywy. Wydawało się, że gol dla podopiecznych Oscara Tabareza będzie kwestią czasu i rzeczywiście tak się stało. W 67. minucie Facundo Torres dośrodkował z rzutu rożnego, pod bramkę głową zagrał Matias Vecino, a z najbliższej odległości Claudio Bravo pokonał Luis Suarez. Ostatecznie jednak Urugwajczykom nie udało się już zadać decydującego ciosu i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Urugwaj – Chile 1:1 (0:1)

Luis Suarez 66′ – Eduardo Vargas 26′

W drugim spotkaniu grupy A Argentyna mierzyła się z Paragwajem i to podopieczni Lionela Scaloniego byli zdecydowanym faworytem i udowodnili to już w 10. minucie, gdy wyszli na prowadzenie. Angel Di Maria kapitalnie podał w pole karne, tam futbolówkę przejął Alejandro Gomez i sprytnym lobem pokonał bramkarza Paragwaju. Po utracie gola Paragwajczycy wcale nie ruszyli do ataku, co mogło trochę dziwić, ale jeśli spojrzymy na umiejętności obu drużyn, to takie otwarcie się mogłoby się skończyć katastrofą. Argentyńczycy również nie forsowali zbyt dużego tempa i do przerwy dotrwali ze skromnym prowadzeniem.

Po przerwie gra zmieniła się tylko pod względem posiadania piłki, bo częściej przy niej utrzymywał się Paragwaj, ale okazji bramkowych nadal nie było. Argentyna co prawda się broniła, ale robiła to na tyle udanie, że wynik meczu ani przez chwilę nie był zagrożony i podopieczni Lionela Scaloniego odnieśli drugie minimalne zwycięstwo w Copa America 2021.

Argentyna – Paragwaj 1:0 (1:0)