Copa America: Argentyna w ćwierćfinale

Argentyna pokonała Katar i zameldowała się w ćwierćfinale Copa America.

Piłkarze Argentny pokonali Katar 2:0 w meczu 3. kolejki Copa America i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. Bramki dla Albicelestes strzelali Lautaro Martinez i Sergio Agüero.

Mecz 3. kolejki Copa America pomiędzy Katarem a Argentyną był bardzo ważny dla obu drużyn. Zarówno jak Katar, jak i Argentyna musiały to spotkanie wygrać, żeby awansować do ćwierćfinału. Niestety nie wszystko zależało tylko od tych drużyn. W drugim meczu grupy B Paragwaj musiał przegrać z Kolumbią, by zwycięsca tego meczu mógł mieć zagwarantowany awans, bo w innym przypadku pozostanie trzecie miejsce w grupie, które nie daje pewności awansu.

Argentyńczycy pierwszy strzał oddali już w 4. minucie. Lautaro Martínez uderzył jednak tuż nad bramką. Minutę później napastnikowi Interu udało się już trafić do siatki, gdy Bassam Al Rawi zagrał wprost pod jego nogi, a Martínez pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Blisko podwyższenia prowadzenia był  Sergio Agüero, jednak uderzył tuż obok słupka. W 33. minucie wreszcie zaatkowali Katarczycy. Ali Almoez dośrodkował futbolówkę w szesnastkę, a tam tuż obok bramki strzelił Miguel Correia. Jeszcze bliżej doprowadzenia do remisu był Al Rawi, obrońca Kataru w doliczonym czasie gry kopnął w słupek z rzutu wolnego. Do przerwy Katar przegrywał z Argentyną 0:1.

Na początku drugiej połowy zaatakowali Katarczycy. Sprzed pola karnego strzelał Akram Afif, lecz Franco Armani pewnie chwycił piłkę. W 62. minucie blisko podwyższenia prowadzenia byli Argentyńczycy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał  Agüero, lecz dobrą interwencją popisał się Saad Al Sheeb. Chwilę później ponownie atakował napastnik Manchesteru City, tym razem zdecydował się na próbę zza pola karnego, ponownie świetnie interweniował bramkarz Kataru. Kwadrans przed końcem spotkania kapitalną okazję do strzelenia bramki miał Lionel Messi, jednak z kilku metrów fatalnie uderzył w trybuny. W końcowych minutach podopiecznym Lionela Scaloniego w końcu udało się uzyskać bezpieczną przewagę. Paulo Dybala podał do Agüero, ten przedostał się w pole karne mijąc dwóch obrońców i strzałem po ziemi nie dał szans bramkarzowi.

Ostatecznie mimo wielu problemów na tym turnieju Argentyńczykom udało się awansować do ćwierćfinału, gdzie zagrają z Wenezuelą. Katarczycy mimo odpadnięcia w grupie pozostawili po sobie dobre wrażenie i wcale nie wyglądali jakoś znacznie gorzej od wyżej notowanych rywali.