Niezgoda: Czuję, że nadrobiłem zaległości

W styczniu Jarosław Niezgoda był blisko opuszczenia Legii Warszawa, a jednym z chętnych klubów, które chciały zatrudnić Polaka był FC Midtjylland. Teraz napastnik chce się odbudować po straconych dwunastu miesiącach.

Na początku lipca ubiegłego roku, 24-latek przeszedł zabieg kardiologiczny, ponieważ stwierdzono u niego zespół Wolfa-Parkinsona-White’a (WPW). Zawodnik miał pauzować dwa, trzy tygodnie, lecz ostatecznie trwało to dłużej. – Myślałem, że po zabiegu będę pauzował dwa, góra trzy tygodnie i wrócę do treningów. Liczyłem, że przez ten czas wyleczę też plecy. Przerwa po operacji trwała dłużej, zielone światło od kardiologa dostałem po około pięciu tygodniach – tłumaczy w wywiadzie w “Przeglądzie Sportowym”. Jakby tego było mało, napastnikowi zaczął doskwierać ból w plecach, przez który na boisko powrócił dopiero w ostatniej serii gier przed przerwą zimową.

To nie był koniec problemów ze zdrowiem. W kwietniu podczas jednego z treningów naderwał mięsień dwugłowy. – Czuję, że nadrobiłem sporo zaległości, jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne. Wiadomo, że drobne urazy zawsze się zdarzają, ale liczę, że nie będą mnie dopadać poważniejsze problemy, z powodu których przerwa w grze trwa dłużej niż miesiąc. W minionym sezonie miałem ich zdecydowanie za dużo – stwierdza Niezgoda. W ekipie Legii Warszawa jest obecnie trzech snajperów, a wychowanek Wisły Puławy wierzy, że otrzyma zaufanie od Aleksandra Vukovicia. – Jestem w Legii od ponad trzech lat i wiem, że trener Vuković mnie ceni. Zdaję sobie sprawę, że na miejsce w składzie muszę zasłużyć. Ale mogę powiedzieć, że czuję zaufanie trenera – podkreśla.

źródło: Przegląd Sportowy / własne


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *