Columbus Crew mistrzem MLS, były zawodnik Ekstraklasy bohaterem zwyciężców

foxnews.com

Columbus Crew w finale play-off MLS pokonało broniący tytułu Los Angeles FC 2:1 i sięgnęło po swój trzeci tytuł mistrza kraju w historii. Bohaterem drużyny został były zawodnik Wisły Kraków – Yaw Yeboah.

Columbus Crew stało się tym samym trzecim najbardziej utytuowanym zespołem w Stanach Zjednoczonych po LA Galaxy i DC United.

Zwycięska drużyna wyszła na prowadzenie w 33 minucie spotkania po golu z rzutu karnego Cucho. Yaw Yeboah czyli 26-letni Ghanijczyk podwyższył prowadzenie w 37. minucie spotkania. Jak się później okazało był to gol na wagę zwycięstwa. Jeszcze w sezonie 2020/21 reprezentował barwy polskiego klubu z Krakowa, z którego odszedł w zimowym okienku transferowym w 2022 roku do MLS. Tym samym zawodnik wywalczył swoje pierwsze mistrzostwo w swojej karierze.

Jedyną bramkę dla drużyny z Los Angeles strzelił Denis Bouanga w 71. minucie spotkania. Gabończyk zakończył zmagania z łącznie 25. trafieniami licząc sezon zasadniczy i fazę play-off.

Wyjątkowy wieczór był to także dla Aidena Morrisa, Darlingtona Nagbe i Giorgio Chielliniego.

Aiden Morris czyli 22-letni wychowanek Columbus Crew został drugim najmłodszym zawodnikiem w historii, który zdobył drugie mistrzostwo MLS w karierze. Wcześniej sztuka ta udała się tylko legendzie MLS i reprezentacji USA – Landonowi Donavanowi. Darlington Nagbe, czyli kapitan drużyny został dziewiątym zawodnikiem w historii, który czwarty raz sięgnał po zwycięstwo w MLS.

Dla 39- letniego Chielliniego, legendy włoskiej piłki mógł to być natomiast ostatni mecz w zawodowej karierze. Zawodnik ostateczną decyzję ma podjąć w przeciągu najbliższego miesiąca.

W barwach Los Angeles FC od 60 minuty zagrał Polak – Mateusz Bogusz, który w tym sezonie ligi amerykańskiej zanotował 3 gole i 5 kluczowych podań.