La Liga: Girona strzela Barcelonie cztery gole i zostaje liderem

foronacf.cat

Girona pokonała FC Barcelone 4:2 w meczu 16. kolejki La Liga. Dzięki temu derbowemu zwycięstwu podopieczni Michela zostali samodzielnym liderem!

Spotkanie było bardzo dynamiczne już od pierwszego gwizdka arbitra. Girona po raz pierwszy zaskoczyła obronę Barcy w 12. minucie. Tsygankov otrzymał podanie zza plecy obrońców i zagrał do Dovbyka, który musiał umieścić piłkę w siatce. Gospodarze nie pozostali dłużni. Już w 19. minucie Raphinha dośrodkował z rzutu rożnego, a Robert Lewandowski był najlepiej ustawiony w polu karnym i doprowadził do remisu. Girona nie ustawała w kolejnych akcjach ofensywnych. Dwa razy próbował Miguel, ale uderzał minimalnie obok słupka. Swoją szansę miał też Joao Cancelo, który mógł podać do Lewandowskiego, ale zdecydował się na strzał obroniony przez Gazzanigę. To Girona jednak wyszła na prowadzenie w 41. minucie. Znów popisał się Miguel, który wbiegł w pole karne i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Barcy.

Druga połowa długo nie nawiązywała do pierwszej części gry, ale jak się rozkręciła to na dobre. W 80. minucie rezerwowy Stuani zagrał głową do rezerwowego Valery’ego. Ten dwie minuty po wejściu na boisko okiwał obrońców Barcy i strzałem po ziemi podwyższył wynik spotkania. Dwie minuty później powinno być już 4:1, jednak Savio zamiast zagrać na pustą bramkę do Stuaniego, kończył akcję sam strzałem wprost w bramkarza. Niewykorzystane strzały zemściły się w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Ferran zagrał w polu karnym do Gundogana, który obrócił się i posłał piłkę do siatki. Kilkadziesiąt sekund później Lewandowski powinien doprowadzić do remisu, ale Polak zamiast głową trafił piłkę barkiem. Miała Barca piłkę na remis, a to Girona strzeliła czwartą bramkę. Savio delikatnie dośrodkował do Stuaniego, a Urugwajczyk był sam na piątym metrze przed bramkę i dołożył stopę pieczętując zwycięstwo.