Premier League: Tottenham przerywa serię bez zwycięstwa i pokonuje Newcastle United

Tottenham

Tottenham pokonał na własnym stadionie Newcastle United 4:1. Dublet zanotował Richarlison.

– Myślę, że Tottenham z pewnością zmienił wiele swoich schematów gry. Ich formacja i sposób rozgrywania akcji są zupełnie inne – powiedział na konferencji prasowej przed meczem z Tottenhamem trener Newcastle Eddie Howe.

– Z przyjemnością oglądałem ich grę – na początku sezonu (strzelali bramki), z wieloma interesującymi ruchami. W krótkim czasie udało mu się bardzo dobrze wdrożyć swoją filozofię.

Do przerwy kibice zgromadzeni na Tottenham Hotspur Stadium zobaczyli dwa trafienia. Wynik spotkania otworzył w 26. minucie Udogie po asyście Sona. Następnie reprezentant Korei Południowej zanotował kolejne kluczowe podanie, a z jego świetnej dyspozycji skorzystał Richarlison. W drugich 45. minutach ekipa z Londynu nie zamierzała się zatrzymywać. W 60. minucie Richarslion ustrzelił dublet, a 26 minut później Son dobił bezradnych zawodników Newastle. Podopiecznych Eddie’ego Howe’a było stać tylko na honorowe trafienie autorstwa Joelintona.

10.12.2023, 16 kolejka Premier League

Tottenham Hotspur – Newcaslte United 4:1 (2:0)

Bramki: 26. Udogie (Heung-Min), 38. Richarlison (Heung-Min), 60. Richarlison (Porro), 85. Heung-Min (kar.) – 90+2. Joelinton (C. Wilson)

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero, B. Davies, Udogie – Bissouma, P. Sarr (73. Højbjerg) – Br. Johnson, Kulusevski, Richarlison (73. Lo Celso) – Heung-Min (C).

Newcastle United: Dúbravka – Trippier, Lascelles (C), Schär, Livramento (74. Hall) – Miley, Guimarães, Joelinton – Almirón (64. Longstaff), Isak (64. C. Wilson), A. Gordon (74. Ritchie).

Żółte kartki:   80. Romero (TOT) – 59. Lascelles (NEW), 69. Joelinton (NEW), 83. Trippier (NEW)

Sędziowie: Kavanagh – Bennett, Robathan