Christian Streich na dłużej we Freiburgu

kicker.de

Dotychczasowy szkoleniowiec niemieckiego zespołu przedłużył umowę wiążąca go z klubem. Propozycje nowych kontraktów otrzymali także pozostali członkowie sztabu trenerskiego Freiburga.

Streich w historii swojej pracy w klubie przeszedł przez wszystkie szczeble kariery. Początek przygody Niemca we Freiburgu to objęcie drużyn juniorskich. W latach 2007-2011 był asystentem kolejno Robina Dutta oraz Marcusa Sorga, którzy to piastowali stanowiska głównych szkoleniowców w tamtym okresie. Wreszcie pod koniec roku 2011 otrzymał szansę pokazania swych umiejętności trenerskich jako menadżer pierwszego zespołu. Szansę tą wykorzystał i piastuje to stanowisko do dnia dzisiejszego.

“Jesteśmy zadowoleni i pragniemy kontynuować udaną współpracę z Christianem i jego sztabem. Ta ciągłość jest wynikiem jakości i silnego zaangażowania całego zespołu trenerskiego. Chcemy się rozwijać i iść dalej krok po kroku”- mówi Jochen Saier dyrektor wykonawczy.

Przedłużając swój kontrakt z klubem z południa kraju, Streich utrzymał status trenera, który obejmuje swój urząd najdłużej spośród grona obecnych szkoleniowców zespołów niemieckiej ekstraklasy. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi