Christian Streich na dłużej we Freiburgu

kicker.de

Dotychczasowy szkoleniowiec niemieckiego zespołu przedłużył umowę wiążąca go z klubem. Propozycje nowych kontraktów otrzymali także pozostali członkowie sztabu trenerskiego Freiburga.

Streich w historii swojej pracy w klubie przeszedł przez wszystkie szczeble kariery. Początek przygody Niemca we Freiburgu to objęcie drużyn juniorskich. W latach 2007-2011 był asystentem kolejno Robina Dutta oraz Marcusa Sorga, którzy to piastowali stanowiska głównych szkoleniowców w tamtym okresie. Wreszcie pod koniec roku 2011 otrzymał szansę pokazania swych umiejętności trenerskich jako menadżer pierwszego zespołu. Szansę tą wykorzystał i piastuje to stanowisko do dnia dzisiejszego.

“Jesteśmy zadowoleni i pragniemy kontynuować udaną współpracę z Christianem i jego sztabem. Ta ciągłość jest wynikiem jakości i silnego zaangażowania całego zespołu trenerskiego. Chcemy się rozwijać i iść dalej krok po kroku”- mówi Jochen Saier dyrektor wykonawczy.

Przedłużając swój kontrakt z klubem z południa kraju, Streich utrzymał status trenera, który obejmuje swój urząd najdłużej spośród grona obecnych szkoleniowców zespołów niemieckiej ekstraklasy. 

Przejdź do paska narzędzi