Infantino: Włochy są za Gabonem, jeśli chodzi o stadiony

Gianniego Infantino będący obecnie prezesem FIFA,  podczas niedawnej rozmowy z dziennikarzem telewizji Rai Sport wypowiedział się krytycznie o sytuacji ze stadionami na Półwyspie Apenińskim.

Szwajcarski działacz włoskiego pochodzenia, którego większość kojarzy zapewne z prowadzenia losowań Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, od roku 2016 zasiada na fotelu prezesa największej organizacji piłkarskiej na świecie. Podczas niedawnego wywiadu jakiego udzielił włoskiej telewizji, dosyć stanowczo odniósł się do sytuacji, z jaką do czynienia ma większość klubów we Włoszech:

“Sytuacja ze stadionami we Włoszech wykracza poza wszelką logikę. To kraj, który ma niesamowitą pasję i kulturę dla piłki nożnej. Jednak dzisiaj Włochy są za Gabonem, który zorganizował ostatni Puchar Narodów Afryki, jeśli chodzi o stadiony.”

Poruszył także kwestię posiadania obiektów na własność:

“To niewiarygodne, że tylko Udinese i Juventus są właścicielami swoich aren. Stadion to nie tylko wydatek, ale przede wszystkim inwestycja. “

Pytania jakie kierowali do Infantino dziennikarze, są zapewne pokłosiem problemów z jakimi zmagają się między innymi działacze AS Roma. “Giallorossi” walczą od lat o pozwolenie na projekt Stadio Della Roma, jednak nieustannie spychany jest on na boczny tor przez lokalne władze. Sytuacja ta to pewien paradoks, który niezwłocznie należy poprawić, bo atrakcyjne stadiony są równie ważne co piękna gra na nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi