Chcesz obejrzeć nudny mecz? Włącz Termalikę

Pressfocus

Za nami pierwszy mecz 3. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Termalika Bruk Bet Nieciecza zremisowała z faworyzowanym Zagłębiem Lubin 1-1. Emocji było tyle co na grzybobraniu.

Można powoli przywyknąć do tego, że Termalika za trenera Rumaka będzie po prostu zanudzała widzów na śmierć. W pierwszym, ligowym, piątkowym meczu gospodarze z Niecieczy podejmowali Zagłębie Lubin. Podopieczni trenera Stokowca byli faworytami tego starcia z dwoma zwycięstwami na koncie.

Pierwsza połowa jest do zapomnienia. Dużo walki w środku pola, łącznie pięć strzałów na bramkę i ani jednego celnego. Tym samym było to 13 z rzędu spotkanie Ekstraklasy, w którym nie padła ani jedna bramka w pierwszej odsłonie meczu. Po przerwie Zagłębie zaczęło z wysokiego c. Po błędzie lewego obrońcy gospodarzy piłkę dośrodkował Czerwiński, futbolówkę musnął Świerczok a podanie na gola w 47 minucie zamienił Martin Nespor.

Po golu mogliśmy oglądać znowu dużo “kopania się po czole”. Zarówno jedni jak i drudzy próbowali przeprowadzać akcje ofensywne. Słowo “próbowali” jest tu jednak słowem klucz. Na odpowiedź Bruk Betu musieliśmy czekać do 93 minuty spotkania. Po rzucie wolnym i katastrofalnym wyjściu bramkarza gości, dośrodkowanie wykorzystał David Guba. Tym samym niecieczanie zdobyli swój pierwszy punkt w sezonie, zaś Zagłębie zostało tymczasowym liderem LOTTO Ekstraklasy z siedmioma oczkami na koncie po trzech rozegranych meczach.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – KGHM Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Martin Nespor (47), 1:1 David Guba (90+3-głową).
Żółta kartka – Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Artem Putiwcew, Vladislavs Gutkovskis. KGHM Zagłębie
Lubin: Daniel Dziwniel.
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Jan Mucha – Patryk Fryc, Akos Kecskes, Artem Putiwcew, Vitalijs Maksimenko – Samuel Stefanik (46. Martin Mikovic), Mateusz Kupczak, Łukasz Piątek, Vlastimir Jovanovic, Patrik Misak (73. David Guba) – Bartosz Śpiączka (64. Vladislavs Gutkovskis).
KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Lubomir Guldan, Bartosz Kopacz, Jarosław Jach, Daniel Dziwniel – Alan Czerwiński, Jarosław Kubicki, Filip Jagiełło (83. Adam Matuszczyk), Martin Nespor(68. Adam Buksa), Filip Starzyński – Jakub Świerczok (58. Arkadiusz Woźniak).