Cavani porównał Premier League do Ligue 1

źródło: twitter.com/ManUtd

Edinson Cavani nie tak dawno zamienił PSG na Machester United. Urugwajczyk w Premier League radzi sobie bardzo dobrze i to również dzięki jego dobrej dyspozycji “Czerwone Diabły” będą walczyć o wysokie miejsce na koniec sezonu. Ostatnio jednak w wywiadzie dla ESPN postawił pewną śmiałą tezę.

Według najlepszego strzelca w historii PSG, Ligue 1 wcale nie jest gorsza od Premier League:

– Wszystkie ligi mają swoją charakterystykę, co nie czyni ich gorszymi. Nie zapominajmy, że jednym z finalistów ostatniej edycji Ligi Mistrzów był francuski zespół. Więc dla mnie to jest futbol, nie ważne gdzie grasz, nie ważne przeciwko komu grasz. Dla mnie jest to rywalizacja, z inną charakterystyką. Nie widzę w Anglii rzeczy, które miałyby być lepsze, niż we Francji czy Portugalii. Nie, ponieważ możesz grać z drużyną z Portugalii i przegrać. Potem możesz zagrać z drużyną z Anglii i wygrać.

Gdzie te różnice

Śmiała teza jak na zawodnika, który gra w najlepszej lidze świata. W ostatnich latach często pojawiały się spory, dotyczące tego, która liga jest światowym liderem. Czy zatem Cavani wysnuł wniosek, z którym każdy może się zgodzić? Po części na pewno tak. Choćby kwestia charakterystyki każdej ligi. Przecież stereotypy o taktycznych Włochach, technicznych Hiszpanach czy dobrze zorganizowanych Niemcach nie wzięły się znikąd. Cavani również ma doświadczenie w trzech ligach z top 5, a więc jest dość kompetentny, aby wypowiadać się w tym temacie. Jednak między ligami istnieją przepaści nie do zasypania np. kwestie finansowe. Więcej pieniędzy prędzej czy później przekłada się na lepszych piłkarzy, co wpływa na jakość ligi.

To właśnie pieniądze sprawiają, że liga angielska będzie górować nad resztą Europy. Oczywiście nie mówimy tu o dominacji, ale o poziomie drużyn z niższych miejsc w tabeli, gdzie duże pieniądze potrafią przyciągnąć naprawdę drogie i solidne nazwiska. Jednak dopóki nie dojdzie do konfrontacji, ciężko będzie się o tym rzeczywiście przekonać.

 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *