LM: Bayern lepszy od PSG, Lewandowski z bramką!

Robert Lewandowski

flickr.com

W dzisiejszym meczu na Allianz Arena Bayern i PSG wcale nie grały o awans – zapewniły go sobie już wcześniej. Obie ekipy walczyły o pierwsze miejsce w grupie. Przed pierwszym gwizdkiem na czele był zespół z Francji. Po końcowym zaś nic się nie zmieniło. Co prawda Bayern wygrał 3:1, ale różnica bramkowa wciąż była korzystniejsza dla gości i to oni zachowali pozycję lidera.

Od początku meczu Bayern wdrożył plan na pokonanie wicemistrzów Francji poprzez stały kontakt z piłką. W pewnym momencie błąd gospodarzy wykorzystał Kylian Mbappé, który oddał silny strzał, niestety niecelny. W 6. minucie Coman ruszył z akcją prawą stroną boiska finalizując go strzałem. Bramkarz gości nie miał problemu z jej złapaniem. Dwie minuty później drużyna z Bawarii wyszła na prowadzenie, a wszystko to za sprawą Lewandowskiego. Wykorzystał on świetne dośrodkowanie od Davida Alaby oraz błąd Daniego Alvesa w ustawieniu – złamał on pozycję spaloną – i umieścił piłkę w siatce. Gospodarze nie rezygnowali z chęci zdobycia kolejnych goli. W 11. minucie polski napastnik oddał mocny strzał na bramkę gości, Aréola ponownie nie miał problemu z interwencją. W 19. minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał James, piłkę jednak wybili obrońcy. Chwile później groźną sytuację wypracowali sobie goście. Neymar po swoim charakterystycznym dryblingu oddał mocny strzał, futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Podopieczni Juppa Heynckesa w 37. minucie zdołali zdobyć drugą bramkę w tym spotkaniu. Gola zdobył Corentin Tolisso wykorzystując dośrodkowanie Jamesa Rodrígueza. PSG nie zdołało już strzelić bramki kontaktowej, do przerwy 2:0.

Drugą połowę piłkarze PSG zaczęli bardzo dynamicznie, chcieli za wszelką cenę odrobić straty. Pierwszy krok do tego wykonał Mbappé, który wykorzystał piłkę kapitalnie przerzuconą nad obroną przez Cavaniego, umieszczając ją w siatce. Bayern po stracie bramki grał spokojnie, nie chcąc stracić prowadzenia, ale też zdobyć kolejne gole. W 60. minucie goście znów zrobili niemałe zamieszanie w szeregach obronnych rywali. Neymar oddał mocny strzał na bramkę Svena Ulreicha, ten jednak obronił to uderzenie. Minutę później Niemiec znów musiał ratować zespół. Tym razem wybronił strzał Mbappé. Gospodarze nie poddawali się. W 68. minucie świetne dośrodkowanie w pole karne piłkarzy przyjezdnych posłał Rudy, skąd Humels oddał strzał głową, niestety niecelnie. Chwilę później z akcją ruszył Coman, mijając zwodem Daniego Alvesa. Wbiegając w pole karne dograł celnie do wbiegającego Tolisso, który po raz drugi pokonał Aréole w tym spotkaniu. Przez kolejne minuty Bayern starał się zdobyć kolejne bramki. Całkowicie odcięli zawodników gości od piłki. W 90. minucie gospodarze przeprowadzili akcję kombinacyjną w polu karnym PSG, niestety obrona zdołała wyjść z tej sytuacji zwycięsko. Mecz kończy się wynikiem 3:1.

05.12.2017, 6. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów grupa B, Allianz Arena, Monachium

Bayern Monachium – PSG 3:1 (2:0)

Robert Lewandowki 8′, Corentin Tolisso 37′,69′ – Kylian Mbappé 50′

Bayern: Sven Ulreich – Joshua Kimmich, Niklas Süle, Mats Hummels, David Alaba( Rafinha 85′) – Corentin Tolisso, Sebastian Rudy – Kingsley Coman, James Rodríguez(Arturo Vidal 83′), Franck Ribéry(Thomas Müller 67′) – Robert Lewandowski

PSG: Alphonse Aréola – Dani Alves, Marquinhos, Thiago Silva( Presnel Kimpembe 72′), Layvin Kurzawa – Marco Verratti, Adrien Rabiot, Julian Draxler( Giovani Lo Celso 90+1′) – Kylian Mbappé, Edinson Cavani, Neymar

Żółte kartki: Joshua Kimmich, James Rodríguez, Corentin Tolisso, Sebastian Rudy – Marquinhos, Julian Draxler

Sędzia: Cüneyt Çakır