Premier League: Przełamanie Manchesteru United nad Evertonem!

united

Manchester United pokonał na Goodison Park Everton 3:1. Jest to trzecia z rzędu porażka podopiecznych Carlo Ancelottiego.

Na początku, przed dobrą szansą stanął Dominic Calvert-Lewin, ale główka snajpera The Toffees przeleciała nad bramką. W 16. minucie, Anthony Martial w znakomitej sytuacji uderzył obok bramki. Chwilę później, na prowadzenie wyszedł Everton. Bernard zbiegł do środka i precyzyjnym, płaskim strzałem pokonał Davida de Geę. W 25. minucie, Luke Shaw perfekcyjnie dośrodkował futbolówkę na głowę Bruno Fernandesa, a Portugalczyk wyrównał stan gry. Potem przed szansą stanął Lucas Digne – Francuz próbował zaskoczyć de Geę, ale huknął w słupek. W 32 minucie, Bruno Fernandes tak inteligentnie zacentrował, że piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki strzeżonej przez Jordana Pickforda.

️W drugiej połowie gra zdecydowanie bardziej się zaostrzyła. Sędzia Paul Tierney musiał wielokrotnie używać gwizdka, a do akcji parę razy wkraczał system VAR. W 60. minucie, po błędzie Jordana Pickforda przy chwytaniu piłki, do sytuacji doszedł Harry Maguire, ale Anglik przewrócił się. W końcówce tego kwadransa, przed świetną okazją na podwyższenie wyniku stanął Marcus Rashford, ale piłkarz “Czerwonych Diabłów” uderzył zbyt słabo, żeby Pickford mógł przepuścić ten strzał. Obrona Manchesteru United poza straconym golem spisywała się na Goodison Park naprawdę dobrze i nie popełniała jakichkolwiek rażących błędów. W 95 minucie, odsłonięty Everton naraził się na kontratak, który wykorzystał Edinson Cavani.

07.11.2020, 8. kolejka Premier League, Goodison Park.

Everton 1:3 Manchester United  (1:2)

Bernard 19′, Bruno Fernandes 25′, 32′, Edinson Cavani 90+3′.

Everton: Pickford, Coleman, Holgate, Keane, Digne, Allan, Doucoure, Sigurdsson, Rodriguez, Bernard, Calver-Lewin.

Manchester United: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw, Fred, McTominay, Mata, Fernandes, Rashford, Martial.

Żółte kartki: Allan, Fernandes, Fred, Tosun, Doucoure.