Bundesliga: Skromna zaliczka Wolfsburga przed rewanżem

Bundesliga

W pierwszym barażowym meczu o utrzymanie w Bundeslidze Vfl Wolfsburg wygrał na swoim boisku 1-0 z Braunschweiger TSV Eintracht 1895. Jedyną bramkę zdobył w 35. minucie Mario Gómez po skutecznie wykorzystanym rzucie karnym.

Wolfsburg do tego meczu podchodził w roli faworyta, ale również z ogromną presją na barkach. Sam mecz, tak jak wskazuje jego stawka, był wyrównany i ostry od samego początku. Lekką przewagę miał Wolfsburg, ale niżej notowani goście również stwarzali sobie sytuację. W 34. minucie w polu karnym ręką grał Gustav Valsvik i sędzia dzisiejszego spotkania Sascha Stegemann zdecydował o podyktowaniu rzutu karnego. Jedenastkę skutecznie wykorzystał Mario Gómez, Wolfsburg prowadził 1-0. Po przerwie “Wilki” stworzyły sobie jeszcze kilka sytuacji, lecz nie potrafili zamienić ich na kolejne bramki. Podopieczni Andriesa Jonkera przed poniedziałkowym rewanżem mają jedną bramkę zaliczki.

Nasi zawodnicy znaleźli się poza kadrą meczową swoich drużyn. Jakub Błaszczykowski nie wystąpił w dzisiejszym spotkaniu z powodu kontuzji mięśnia przywodziciela, którą odniósł w sobotnim meczu ligowym z Hamburgerem SV. Nieobecność Adama Matuszczyka to nie pierwszyzna. Polski pomocnik w tym sezonie zaliczył jeden występ ligowy, podczas którego grał ledwie dwie minuty. Nic dziwnego, że w najważniejszych spotkaniach sezonu trener nie stawia na Matuszczyka.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w poniedziałek 29 maja o godzinie 20:30 na Eintracht-Stadion w Brunszwiku.

VfL Wolfsburg 1-0 Braunschweiger TSV Eintracht 1895

Mario Gómez 35 (k)

Wolfsburg: 28. Koen Casteels – 15. Christian Träsch, 31. Robin Knoche, 2. Philipp Wollscheid, 13. Yannick Gerhardt – 10. Yunus Mallı, 22.Luiz Gustavo, 23. Josuha Guilavogui (72, 27. Maximilian Arnold), 11. Daniel Didavi (83, 25. Ashkan Dejagah), 9. Paul-Georges Ntep (46, 8. Vieirinha) – 33. Mario Gómez.

Eintracht: 16. Jasmin Fejzić – 24. Maximilian Sauer, 3. Saulo Decarli, 5. Gustav Valsvik, 19. Ken Reichel – 12. Nik Omladič, 6. Quirin Moll (60, 21. Patrick Schönfeld), 10. Mirko Boland, 11. Jan Hochscheidt – 15. Christoffer Nyman (60, 7. Dominick Kumbela; 71, 30. Hendrick Zuck), 23. Onel Hernández.

żółte kartki: Guilavogui, Luiz Gustavo – Reichel, Valsvik, Sauer.

sędziował: Sascha Stegemann.

widzów: 29 100.