Puchar Niemiec: Pewny awans Borussii Dortmund

bvb.de

W meczu drugiej rundy Pucharu Niemiec Borussia Dortmund pokonała Eintracht Brunszwik 0:2.

Borussia Dortmund wyszła na prowadzenie w 12. minucie. Zamieszanie w polu karnym gospodarzy wykorzystał Mats Hummels, który skierował piłkę do siatki. Dwadzieścia minut później goście mogli, a nawet powinni podwyższyć prowadzenie. Piłka po strzale Jude Bellinghama odbiła się od prawego słupka bramki. Po przerwie klarowne sytuacje do zdobycia gola zmarnowali Jude Bellingham i Steffen Tigges. W doliczonym czasie gry drugą bramkę dla gości zdobył Jadon Sancho. Anglik niskim strzałem w środek bramki pokonał bramkarza, ustalając wynik meczu na 0:2.