Bundesliga: Podział punktów w Kolonii

Bundesliga

W spotkaniu rozpoczynającym 30. kolejkę niemieckiej Bundesligi 1.FC Köln zremisował na własnym boisku z Hoffenheim 1:1 (1:0). Wynik spotkania otworzył w 58. minucie Leonardo Bittencourt. Cenny remis dla gości uratował w doliczonym czasie gry Kerem Demirbay.

Od początku spotkania częściej przy piłce byli piłkarze Hoffenheim. Stwarzali więcej sytuacji, otworzyć wynik spotkania próbowali m.in. Andrei Kramarić czy Ádám Szalai, nie przynosiło to zamierzonego efektu. Po stronie gospodarzy najgroźniej było w 40. minucie meczu. Po ciekawie rozegranym rzucie rożnym akcję zamykał Dominique Heintz, jednak refleksem popisał się bramkarz „Wieśniaków” odbijając tą piłkę.

W drugą połowę lepiej weszli piłkarze z Kolonii. Świetne dogranie z prawego skrzydła wzdłuż pola karnego wykorzystał Leonardo Bittencourt pewnie umieszczając piłkę w siatce. Wyżej notowani w tabeli goście próbowali jeszcze zmienić oblicze spotkania, jednak ostatecznie wrócą do domu z niczym. Gospodarze w samej końcówce mogli podwyższyć wynik i przypieczętować swoje zwycięstwo. W zamieszaniu w polu karnym gości nikt nie był w stanie skierować piłki do bramki Baumanna. Po raz kolejny sprawdziło się porzekadło traktujące o niewykorzystanych okazjach. W doliczonym czasie gry jeden punkt dla Hoffenheim uratował Kerem Demirbay.

Dzięki remisowi drużyna z Kolonii awansowała na szóste miejsce w lidze. Hoffenheim pozostał na trzeciej pozycji, ale może stracić to miejsce. Stanie się tak, jeżeli w sobotę Borussia Dortmund pokona Borussię Mönchengladbach. Podopieczni Juliana Nagelsmanna już dzisiaj mogą być pewni gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Będzie to miało miejsce po raz pierwszy.

Poza kadrą meczową Köln znalazł się Paweł Olkowski. Na ławce rezerwowych gości pozostał Eugen Polanski. Dodatkowo, cały mecz z ławki rezerwowych miejscowych oglądał były zawodnik Lecha Poznań Artjoms Rudnevs.

1.FC Köln – TSG 1899 Hoffenheim 1:1 (0:0)

Leonardo Bittencourt 58 – Kerem Demirbay 90

Köln: 1. Timo Horn – 24. Lukas Klünter, 4. Frederik Sørensen, 3. Dominique Heintz (52, 2. Neven Subotić), 34. Konstantin Rausch (82, 6. Marco Höger) – 8. Miloš Jojić, 33. Matthias Lehmann, 14. Jonas Hector – 13. Yūya Ōsako, 27. Anthony Modeste, 21. Leonardo Bittencourt.

Hoffenheim: 1. Oliver Baumann – 25. Niklas Süle, 22. Kevin Vogt, 4. Ermin Bičakčić – 6. Sebastian Rudy – 15. Jeremy Toljan (72, 7. Lukas Rupp), 13. Kerem Demirbay, 27. Andrei Kramarić (57, 18. Nadiem Amiri), 17. Steven Zuber – 28. Ádám Szalai (62, 19. Marc Uth), 14. Sandro Wagner.

Żółta kartka: Heintz ( Köln).

Sędziował: Marco Fritz.