
Bundesliga: Kolejna porażka wicemistrza Niemiec
Na Volkswagen-Arena mogliśmy obserwować spotkanie dwóch zespołów występujących w Lidze Mistrzów. Ostatecznie to RB Lipsk wracał bez dorobku punktowego.
Wolfsburg znajdował się o 3 punkty wyżej w tabeli Bundesligi niż RB Lipsk. To z powodu wpadki "Byków" z Mainz, kiedy odnieśli porażkę 0:1. Był to jednak pierwszy poważny sprawdzian dla obu klubów w niedawno zaczętym sezonie.
Lipsk chciał zaliczyć mocne wejście w spotkanie. Jego zawodnicy niejednokrotnie znajdowali się w okolicy pola karnego przeciwników, ale Wolfsburg szybko się ockną i nie pozwolił wejść sobie na głowę. Po stronie "Wilków" na wyróżnienie zasługują dwie postacie z bocznych sektorów boiska- Ridle Baku i Jérôme Roussillon. W grze gości był widoczny pomysł, lecz brak poprawnego wykonania. W 30. minucie wywiązała się mała przepychanka między piłkarzami obu drużyn. Napięcie dało o sobie znać jeszcze raz kilka minut później, ale nie zatrzymało to gry na dłużej. Jedną z lepszych sytuacji pod koniec pierwszej części spotkania dla ekipy Marscha miał Mohamed Simakan jednakże przestrzelił, uderzając z woleja.
Drugą połowę o wiele lepiej rozpoczęli gracze Wolfsburga. W 52. minucie bramkę zdobył Roussillon. Na pole karne dośrodkowywał Renato Steffen, nie fortunnie interweniował Péter Gulácsi a Francuzowi nie pozostało nic innego jak dobić piłkę. Chwile później w 59. minucie chciano iść za ciosem. Woug Weghorst miał akcję sam na sam z bramkarzem, lecz jedynie obił słupek. Lipsk musiał zadowolić się pojedynczymi, choć przynajmniej dynamicznymi zrywami, które często stopowano nie przepisowo. Działało to i w drugą stronę a cała gra stała się dość agresywna. Uciekający czas działał na przyjezdnych pobudzająco, ale więcej bramek już nie ujrzeliśmy. Ostateczny wynik: 1:0 dla Wolfsburga.
29.08.2021, godz.17:30, 3. kolejka Bundesligi, Volkswagen-Arena
Wolfsburg - RB Lipsk 1:0 (0:0)
Jérôme Roussillon 52'
Vfl Wolfsburg: Casteels, Mbabu, Lacroix, Brooks, Roussillon, Schlager( 70. Guilavogui), Arnold, Baku, Phillipp( 78. Nmecha), Steffen( 88. Marmoush), Weghorst
RB Lipsk: Gulácsi, Klostermann, Orban, Simakan( 86. Brobbey), Gvardiol( 86. Mukiele), Adams( 86. Kampl), Haidara( 59. Laimer), Szoboszlai( 68. Poulsen), Forsberg, Nkunku, Andre Silva
-
AktualnościPKO BP Ekstraklasa: Stal nadal nie potrafi wygrać. Bezbramkowy remis z Górnikem (WIDEO)
Michał Szewczyk / 22 kwietnia 2025, 21:40
-
Kwadrans futboluBarcelona robi remontade i pokazuje Realowi jak grać w piłkę I KWADRANS FUTBOLU #157
Rafał Makowski / 20 kwietnia 2025, 15:05
-
AktualnościPKO BP Ekstraklasa: Lechia w doliczonym czasie zdobywa arcyważne trzy punkty (SKRÓT WIDEO)
Michał Szewczyk / 15 kwietnia 2025, 12:30
-
Kwadrans futboluJak Barcelona nie może to Szczęsny pomoże! KWADRANS FUTBOLU #156
Rafał Makowski / 13 kwietnia 2025, 14:44
-
1 Liga PolskaKontrowersja w meczu Warta Poznań-Górnik Łęczna. Trener grzmi. "To jest nielogiczne i nieprawdziwe"
Karolina Kurek / 12 kwietnia 2025, 9:21
-
La LigaCarlo Ancelotti na wylocie z Realu Madryt? Zadecydować może Liga Mistrzów
Victoria Gierula / 11 kwietnia 2025, 16:10