Bundesliga: Kolejna porażka wicemistrza Niemiec

wolfsburg

Na Volkswagen-Arena mogliśmy obserwować spotkanie dwóch zespołów występujących w Lidze Mistrzów. Ostatecznie to RB Lipsk wracał bez dorobku punktowego.

Wolfsburg znajdował się o 3 punkty wyżej w tabeli Bundesligi niż RB Lipsk. To z powodu wpadki “Byków” z Mainz, kiedy odnieśli porażkę 0:1. Był to jednak pierwszy poważny sprawdzian dla obu klubów w niedawno zaczętym sezonie.

Lipsk chciał zaliczyć mocne wejście w spotkanie. Jego zawodnicy niejednokrotnie znajdowali się w okolicy pola karnego przeciwników, ale Wolfsburg szybko się ockną i nie pozwolił wejść sobie na głowę. Po stronie “Wilków” na wyróżnienie zasługują dwie postacie z bocznych sektorów boiska- Ridle Baku i Jérôme Roussillon. W grze gości był widoczny pomysł, lecz brak poprawnego wykonania. W 30. minucie wywiązała się mała przepychanka między piłkarzami obu drużyn. Napięcie dało o sobie znać jeszcze raz kilka minut później, ale nie zatrzymało to gry na dłużej. Jedną z lepszych sytuacji pod koniec pierwszej części spotkania dla ekipy Marscha miał Mohamed Simakan jednakże przestrzelił, uderzając z woleja.

Drugą połowę o wiele lepiej rozpoczęli gracze Wolfsburga. W 52. minucie bramkę zdobył Roussillon. Na pole karne dośrodkowywał Renato Steffen, nie fortunnie interweniował Péter Gulácsi a Francuzowi nie pozostało nic innego jak dobić piłkę. Chwile później w 59. minucie chciano iść za ciosem. Woug Weghorst miał akcję sam na sam z bramkarzem, lecz jedynie obił słupek. Lipsk musiał zadowolić się pojedynczymi, choć przynajmniej dynamicznymi zrywami, które często stopowano nie przepisowo. Działało to i w drugą stronę a cała gra stała się dość agresywna. Uciekający czas działał na przyjezdnych pobudzająco, ale więcej bramek już nie ujrzeliśmy. Ostateczny wynik: 1:0 dla Wolfsburga.

29.08.2021, godz.17:30, 3. kolejka Bundesligi, Volkswagen-Arena

Wolfsburg – RB Lipsk 1:0 (0:0)

Jérôme Roussillon 52′

Vfl Wolfsburg: Casteels, Mbabu, Lacroix, Brooks, Roussillon, Schlager( 70. Guilavogui), Arnold, Baku, Phillipp( 78. Nmecha), Steffen( 88. Marmoush), Weghorst

RB Lipsk: Gulácsi, Klostermann, Orban, Simakan( 86. Brobbey), Gvardiol( 86. Mukiele), Adams( 86. Kampl), Haidara( 59. Laimer), Szoboszlai( 68. Poulsen), Forsberg, Nkunku, Andre Silva