Zwycięstwo PSG, debiut Messiego

Źródło: twitter.com/PSG_English

PSG, mimo małych kłopotów, pokonało Stade Reims 2:0. Swój pierwszy występ w barwach “Paryżan” zanotował Leo Messi.

Pierwsza połowa

Nieźle w mecz weszła ekipa gospodarzy, ale PSG szybko przejęło inicjatywę. Pierwszą dobrą okazję miał Kylian Mbappe. Francuz bardzo dobrze obrócił się z piłką i oddał strzał, który wylądował na bocznej siatce. Jednak już 5 minut później Francuz cieszył się z gola. Angel Di Maria popisał się świetnym dośrodkowaniem na głowę 22-latka, który nie miał żadnego problemu z wpakowaniem futbolówki do siatki. Po tym trafieniu nadszedł okres stagnacji w grze obu ekip i długo przebywaliśmy w środkowej części boiska. Pod koniec tej części rywalizacji napastnik Reims, Moreto Cassano prawie zaskoczył Keylora Navasa, lecz piłka odbiła się od słupka. Przed gwizdkiem zapraszającym zawodników do szatni spotkanie lekko się podostrzyło za sprawą Marco Verrattiego. Włoch za swój faul obejrzał żółtą kartkę.

Druga połowa

Kolejne 45 minut mogło fantastycznie zacząć się dla “Remois”. El Bilal Toure świetnie główkował z rzutu wolnego. Futbolówkę zdołał sparować Navas, ale dopadł do niej Marshall Munetsi i znalazł drogę do bramki “Paryżan”. Na nieszczęście gospodarzy VAR dopatrzył się spalonego pomocnika Reims i ekipa Mauricio Pochettino mogła odetchnąć z ulgą. Swoją odwagę gospodarze przypłacili golem. Achraf Hakimi ruszył prawą stroną boiska i fantastycznym podaniem obsłużył Mbappe, który wykończył akcję. Po tym wydarzeniu nastąpiła wielka chwila na francuskich boiskach. Lionel Messi na boisku zastąpił Neymara i zadebiutował w Ligue 1. Pod koniec meczu obejrzeliśmy kilka brzydkich fauli, za które żółte kartki obejrzeli wprowadzeni w przerwie Leonardo Paredes i Hugo Ekitike. Rywalizacja obu ekip zakończyła się zwycięstwem PSG.