Bułgaria: Krasimir Balakow nowym selekcjonerem

Były reprezentant kraju, Krasimir Balakov, został nowym trenerem drużyny narodowym Bułgarii. Umowa będzie obowiązywać do listopada 2021 roku. Główne zadanie: awans na Euro 2020.

Bułgarski Związek Piłki Nożnej ogłosił we wtorek, że nowym selekcjonerem został Krasimir Balakow. “Jest jednym z najlepszych piłkarzy w naszej historii i człowiekiem, który wierzy w bułgarską drużynę narodową” – powiedział Borislav Mikhailov, prezes Federacji.

Krasimir Balakow w przeszłości grał między innymi dla Sportingu Lizbona czy VFB Stuttgart. Był kluczowym graczem reprezentacji Bułgarii podczas Mistrzostw Świata w 1994 roku, kiedy Bułgarzy odpadli w półfinale przeciwko Włochom. Umowa Balakowa obowiązywać będzie do końca 2021 roku. W wieku 53 lat zastąpi swojego byłego kolegę z drużyny, Petara Hubcheva, który opuścił stanowisko po dwóch remisach z Czarnogórą i Kosowem podczas eliminacji do Euro 2020.

“Zostanie trenerem reprezentacji jest przywilejem i wielką odpowiedzialnością. Długo się nie wahałem” – zakomunikował Krasimir Balakow na konferencji prasowej. Najbliższy sprawdzian nowego selekcjonera będzie wyjątkowo trudny. Podczas czerwcowego zgrupowania Bułgaria zagra z Anglią i Czechami.


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.