El. MŚ 2022: Wygrana Litwy z Bułgarią, bramki Cernycha

Lasickas

Litwa przełamała się w eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Litwini pokonali na swoim terenie Bułgarię 3:1, co jest jej pierwszym zwycięstwem w tych eliminacjach. Można powiedzieć o poważnych, ekstraklasowych akcentach w tym meczu. Fedor Cernych wpisał się na listę strzelców w 82. i 84. minucie, zdobywając drugą i trzecią bramkę dla Litwy. Prowadzenie dał gospodarzom Justas Lasickas, który z kolei kilka lat temu miał nieudany epizod w Jagiellonii.

W drużynie gości z kolei grali m.in. mający za sobą kilka sezonów w Wiśle Płock i Podbeskidziu Bielsko-Biała Dymitar Iliew, który w 14. minucie nie wykorzystał rzutu karnego, oraz były piłkarz Pogoni Szczecin Spas Delew.