Brzęczek: Włosi to czołówka światowa

Jerzy Brzęczek

Jerzy Brzęczek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Naszym rywalom należą się słowa uznania, bo od naszej ostatniej potyczki wykonali ogromną pracę – stwierdził selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek przed meczem z Włochami.

Polska w niedzielę zagra kolejne spotkanie w ramach Ligi Narodów. Do rywalizacji podchodzi w nieco lepszych nastrojach, po wysokim zwycięstwie nad Finlandią. Jednak Włosi to zupełnie inny poziom, czego świadomy jest Jerzy Brzęczek.

Od meczu, w którym zagraliśmy z nimi w Chorzowie, rozegrali szesnaście spotkań, wygrali czternaście i tylko dwa razy zremisowali. Trener Robert Mancini wykonał kapitalną pracę. Dotychczasowe rywalizacje Włochów pokazują, jak wielki postęp zrobili. Na tę chwilę to Włosi to czołówka światowa. Cieszymy się, że możemy ponownie będziemy mogli się z nimi zmierzyć i sprawdzić nasze umiejętności – podkreślił.

Patrząc na mentalność i atmosferę jestem spokojny, jak ta drużyna jest silna. Razem przechodziliśmy różne trudne momenty, ale zawsze umieliśmy sobie z tym poradzić. Jeśli chodzi o budowanie reprezentacji na pewno potrzeba trochę czasu. Naszą pracę zaczęliśmy po nieudanych mistrzostwach świata w Rosji. Przez dwa lata mieliśmy trochę przemeblowań w składzie, ale zostali starsi zawodnicy. Ich rola w kadrze jest bardzo ważna na boisku i poza nim, bo przygotowują następne pokolenie do przejęcia odpowiedzialności. Teraz jesteśmy na takim etapie, że stać nas na zwycięstwa z najlepszymi – dodał.

Początek spotkania o 20.45 w Gdańsku.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *