Tiago Mendes po dwóch miesiącach rezygnuje z posady trenera

Tiago Mendes

Tiago Mendes social media

Tiago Mendes zrezygnował z posady trenera w portugalskiej Vitórii po trzech ligowych meczach. 39-latek pozostaje bez pracy.

Tiago Mendes w swojej piłkarskiej karierze oprócz rodzimej Portugalii zahaczał o kluby z Anglii, Francji, czy Włoch, by osiąść na dłużej w Atletico Madryt. Dla madryckiej ekipy rozegrał łącznie 228 spotkań, zdobywając Ligę Europy, Puchar Króla, czy Superpuchar Hiszpanii, a w sezonie 2013/14 pod wodzą Diego Simeone również samo Mistrzostwo Hiszpanii. W 2017 roku zawiesił buty na kołku i został asystentem “Cholo”, pozostając w Madrycie. Dwa lata później tę samą funkcję sprawował w reprezentacji Portugalii do lat 20, by pod koniec lipca tego roku samodzielnie przejąć ekipę z Guimaraes.

66-krotny reprezentant kraju prowadził Vitórię jedynie w trzech ligowych meczach, w których zaliczył zwycięstwo, remis i porażkę. Tiago Mendes z pracy zrezygnował dwa dni temu, powołując się na brak porozumienia z klubem w kontekście ruchów na rynku transferowym. Zbieg okoliczności, że akurat w momencie stykowej sytuacji z Javim Gracią. Hiszpan najchętniej opuściłby Valencię, ale kara pieniężna w wysokości 3 mln euro skutecznie mu to uniemożliwia. Latem przed pojawieniem się Gracii, Tiago Mendes był brany pod uwagę przez Petera Lima jako następcę Alberto Celadesa na ławce trenerskiej. Wówczas taki ruch okazał się niemożliwy, albowiem 39-latek nie posiadał odpowiedniej licencji UEFA Pro do prowadzenia klubu, występującego w La Liga. Mógł natomiast pracować w ojczyźnie, co też uczynił.

Vitória w oficjalnym oświadczeniu po dymisji Tiago powołała się na niepewność pracy swojego trenera, który na tydzień po starcie rozgrywek w Portugalii zaczął uczęszczać na kurs UEFA Pro. W tamtym czasie klub uważając całe zajście za niestosowne, nie wyciągnął żadnych konsekwencji względem 39-latka. Z pewnością nie spodziewał się, że ten zamierza, tak szybko opuścić pokład.

Niebawem w ekipie z Guimaraes zostanie zaprezentowane nowe kierownictwo techniczne. Tiago Mendes aktualnie pozostaje bez pracy, choć łatwo wyciągnąć wnioski, w jakim kierunku zmierza jego dalsza kariera.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.