Brzęczek: Naszym zamiarem było powołać młodych i dać im szansę

Jerzy Brzęczek

Jerzy Brzęczek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

– Na pewno taki był nasz zamiar, by powołać tych młodych zawodników i dać im szansę gry, a nie tylko sprawdzenia się w treningu – zapowiedział Jerzy Brzęczek.

Reprezentacja Polski przed kluczowymi spotkaniami w Lidze Narodów z Włochami oraz Holandią, wcześniej podejmie na Stadionie Śląskim w Chorzowie Ukrainę (godz. 20:45). – Drzwi nie są zamknięte przed zawodnikami, którzy nie znaleźli się tym razem wśród powołanych. Przemek Płacheta został dowołany w miejsce Jakuba Kamińskiego, któremu odnowiła się kontuzja. To kolejny młody, zawodnik, który niedawno przeszedł do Championship, gdzie czeka go ciekawa, trudna szkoła i życzę mu dobrego występu, jeśli jutro dostanie swoją szansę – przyznał selekcjoner.

Kamil Grosicki doznał lekkiego urazu w trakcie poniedziałkowego treningu, a na ile poważny jest to uraz okaże się dopiero dzisiaj. Z kolei Robert Lewandowski dotarł na zgrupowanie przed kolacją, a on podobnie jak reszta podstawowym zawodników będzie odpoczywał. – Zwłaszcza, że po tych meczach reprezentacji do samego końca roku będą mieli dużo meczów. Musimy patrzeć na rotowanie, by było to rozsądne działanie – dodał.

Znak zapytania pojawił się przy Macieju Rybusu, który nie mógł pokazać się w ostatnich meczach Lokomotiwu Moskwa. – Cieszę się, bo teraz jest w pełni sił, a wcześniej przyjeżdżając na zgrupowanie miał pecha – zaznaczył. Podobnie jak w październikowym starciu z Finlandią, mecz z naszymi wschodnimi sąsiadami posłuży sprawdzeniu młodych piłkarzy.

Na pewno taki był nasz zamiar, by powołać tych młodych zawodników i dać im szansę gry, a nie tylko sprawdzenia się w treningu. Zwłaszcza, że to nasza ostatnia taka okazja, ostatnie spotkanie towarzyskie. Chcieliśmy bardzo sprawdzić Jakuba (Kamińskiego przyp. red.), ale wyeliminowała go kontuzja. Często taka sytuacja oznacza, że swoją szansę wykorzystuje inny. Jest też Robert Gumny, który ostatnio rozegrał swój pierwszy mecz od początku w Bundeslidze. Ma duże umiejętności, talent i może nacierać na bardziej doświadczonych piłkarzy – oznajmił Brzęczek.

źródło: laczynaspilka.pl / własne


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.