Brazylia pewnie wygrywa z Rosją

Tottenham Hotspur

W piątkowym meczu towarzyskim reprezentacja Rosji przegrała 0:3 z Brazylią. Bramki dla Canarinhos zdobyli João Miranda, Philippe Coutinho i Paulinho.

Dla obu drużyn to test przed mistrzostwami świata. Rosja na tle silnego rywala chce się dowiedzieć, czy jest na tyle mocna, by dobrze wypaść na mundialu. Brazylia są wymieniani w roli faworytów do ostatecznego triumfu, więc w takich meczach jak dziś z podopiecznymi Stanisława Czerczesowa muszą wygrywać, mimo, że to tylko sparing.

Od początku meczu Canarinhos rzucili się do ataków i już w 5. minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale strzał Gabriela Jesusa dobrze obronił Igor Akinfiejew. Blisko gola było także, po uderzeniu Williana, które, jednak było zbyt słabe by zaskoczyć bramkarza Rosji. Gospodarze zagrozili bramce Alissona dopiero w 32. minucie, strzał Aleksandra Samiedowa, był na tyle mocny, że sprawił problemy bramkarzowi Romy, który sparował piłkę  na rzut rożny. Najlepszą okazję do zdobycia bramki dla Rosji miał Aleksiej Miranczuk, jednak w świetnej sytuacji fatalnie przestrzelił. Ostatecznie do przerwy bramek nie było.

Druga połowa kapitalnie mogła zacząć się dla Brazylijczyków, jednak strzał Paulinho z najbliższej odległości kapitalnie obronił Akinfiejew. Goście w końcu wyszli na prowadzenie. Marcelo wrzucił w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Thiago Silva, jego strzał dobrze obronił Igor Akinfiejew, ale przy dobitce João Mirandy był bez szans.

Canarinhos poszli za ciosem i strzelili kolejne dwie bramki. Najpierw Philippe Coutinho pewnie wykorzystał rzut karny, a następnie Paulinho trafił do pustej bramki po dośrodkowaniu Williana. Później, obie drużyny spuściły nogę z gazu i nie zobaczyliśmy więcej goli.