Błysk Sebastiana Mili i wygrana Lechii Gdańsk

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu sparingowym przed nowym sezonem Lechia Gdańsk pokonała APOEL Nikozja 2:1. Spotkanie zostało rozegrane w Gniewinie, a obie bramki dla Lechii zdobył Sebastian Mila.

Trener Piotr Nowak nie mógł skorzystać z usług będących na Euro 2016 Sławomira Peszki oraz Jakuba Wawrzyniaka. W pierwszej połowie Lechia wyszła teoretycznie słabszym składem, a szansę debiutu otrzymał Miłosz Kałahur, który niedawno podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt ze swoim klubem. Do przerwy Gdańszczanie przegrywali 0:1, a bramkę dla mistrzów Cypru strzelił Tomas De Vincenti. W drugiej połowie trener Nowak postawił już na bardziej doświadczoną jedenastkę. Na boisku pojawili się m.in. Krasić, Paixao, Kuświk, czy Sebastian Mila. Ten ostatni zdobył dwie bramki i dał Lechii wygraną 2:1.

Lechia Gdańsk – APOEL Nikozja 2:1 (0:1)

0:1 – De Vincenti 42′
1:1 – Mila 51′
2:1 – Mila 69′

Lechia Gdańsk:

I połowa: Damian Podleśny – Paweł Stolarski, Rafał Janicki, Adam Chrzanowski, Miłosz Kałahur – Lukas Haraslin, Daniel Łukasik, Michał Chrapek, Piotr Wiśniewski, Bartłomiej Pawłowski, Martin Kobylański.

II połowa: Vanja Milinković-Savić – Gerson Guimares, Mario Maloca, Grzegorz Wojtkowiak – Aleksandar Kovacević, Milen Gamakow – Flavio Paixao, Sebastian Mila, Milos Krasić – Marco Paixao, Grzegorz Kuświk.

APOEL Nikozja: Urko Pardo – Kostakis Artymatas, Sergio Leal (46’ Zhivko Milanov), Giorgos Merkis (46’ Inaki Astiz), Efstathios Aloneftis (80′ Carlos Tavares) – Nuno Morais, Vander Sacramento, Pieros Sotiriou (80′ Vasilios Papafotis), Nektarios Alexandrou (65′ Nikolaos Ioannou) – Franco De Oliviera (65′ Andrea Orlandi), Tomas De Vincenti (80′ Michalis Charalambous).

Żółte kartki: Milinković-Savić, Kovacević, Wojtkowiak (Lechia) – De Vincenti (APOEL).