Arkadiusz Piech i Łukasz Gikiewicz zdobywają krajowe puchary

W środę dwóch Polaków wraz ze swoimi drużynami walczyło w finale krajowego pucharu. Arkadiusz Piech i jego Apóllon FC wygrał 1-0 w finale z APÓEL-em. W dalekiej Jordanii Łukasz Gikiewicz wraz ze swoim Al-Faisaly SC pokonał po rzutach karnych Al-Jazeera.

Apóllon mimo gry w osłabieniu od 61. minuty zdołał pokonać mistrza Cypru, zespół APÓEL-u Nikozja. Bramkę na wagę tytułu zdobył w 79. minucie Paulo Vinícius. Arkadiusz Piech cały mecz spędził na ławce rezerwowych, ale swoimi występami w poprzednich spotkaniach walnie przyczynił się do awansu do finału rozgrywek.

Cały mecz w Ammanie zagrał Łukasz Gikiewicz. Jego Al-Faisaly przegrywało od 15. minuty, ale grając z przewagą jednego zawodnika zdołali wyrównać w 79. minucie meczu. Chwilę po strzelonym golu siły się wyrównały, czerwoną kartkę zobaczył piłkarz Al-Faisaly. Finałowe spotkanie nie rozstrzygnęło się w 120 minutach, potrzebne były rzuty karne. Tutaj również zespół Gikiewicza zdołał odrobić straty a sam Polak strzelił decydującą jedenastkę, która dała jego zespole puchar.