Bez bramek w hicie na San Siro! Remis Włochów z Portugalią

W hicie “polskiej” grupy na San Siro w Mediolanie Włochy remisują z Portugalią 0:0. Włosi bez wątpienia byli drużyną lepszą w dzisiejszym meczu, jednak pomimo wielu sytuacji nie byli w stanie pokonać Rui Patricio. Dla podopiecznych Fernando Santosa remis to korzystny rezultat, ponieważ dzięki niemu  wygrywają grupę 3. Ligi Narodów, a ostatnie spotkanie z Reprezentacją Polski będą mogli potraktować jak mecz towarzyski.

Podopieczni Roberto Manciniego aby przedłużyć swoje szanse na wygranie grupy 3. Ligi Narodów musieli pokonać Portugalię. Widać to było w przebiegu spotkania. Piłkarze z półwyspu apenińskiego od pierwszego gwizdka przeważali raz po raz zagrażając bramce Rui Patricio. Pierwszą klarowną sytuację do zdobycia bramki Włosi stworzyli już w 4. minucie. Po składnej akcji całego zespołu na strzał zdecydował się Insigne, jednak na wysokości zadania stanął Patricio broniąc jeszcze dobitkę Ciro Immobile. W pierwszej połowie Włosi zdominowali gości tworząc wiele sytuacji bramkowych. Świetnie w środku pola spisywał się Marco Verrati regulując grę czterokrotnych mistrzów świata.

W 34. minucie drogę do bramki gości próbował znaleźć znów Immobile, jednak po raz kolejny przed utratą gola uratował Portugalczyków Patricio. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, Włosi byli wizualnie lepsi, jednak nie potrafili tego udokumentować na tablicy wyników.

Po przerwie tempo spotkania spadło, a Włosi wciąż nieskutecznie bili głową w mur ustawiony dziś przez Rui Patricio. W drugiej odsłonie meczu do głosu co raz częściej zaczęli dochodzić Portugalczycy. Podopieczni Fernando Santosa świetnie ustawieni w defensywie, wyprowadzali groźne kontry. W 75. minucie znakomitą okazję na otwarcie wyniku miał Wiliam Carvalho. Po zamieszaniu w polu karnym Włochów do strzału doszedł Carvalho, instynktowną interwencją popisał się jednak Donnarumma. Była to nie wątpliwie najlepsza okazja w drugiej połowie.

W ostatnich minutach zwycięstwo Włochom próbowali dać jeszcze Insigne czy Chiesa, ale wynik jednak nie uległ zmianie. Portugalczycy wywalczyli “zwycięski remis”, wygrywając tym samym grupę 3. pierwszej edycji Ligi Narodów.

Włochy – Portugalia 0:0

Włochy: Gianluigi Donnarumma – Cristiano Biraghi, Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Alessandro Florenzi – Nicolo Barella, Jorginho, Marco Veratti (81. Lorenzo Pellegrini) – Lorenzo Insigne, Ciro Immobile (74. Kevin Lasagna), Federico Chiesa (87. Domenico Berardi)

Portugalia: Rui Patricio – Mario Rui, Jose Fonte, Ruben Dias, Joao Cancelo – Ruben Neves, William Carvalho, Pizzi (68. Joao Mario) – Bernardo Silva, Andre Silva (90. Danilo), Bruma (85. Raphael Guerreiro)